Tip na originální velikonoční dekoraci: Ozdobte vajíčka lakem na nehty

Tip na originální velikonoční dekoraci: Ozdobte vajíčka lakem na nehty Zdroj: Helloglow.co

Za pár týdnů tu opět máme Velikonoce. Pokud už teď přemýšlíte nad originálními velikonočními dekoracemi, máme pro vás jeden tip. Ozdobte si vyfouknutá vajíčka lakem na nehty. Tento způsob zdobení kraslic je opravdu snadný. Krásného výsledku dosáhnete už během pár minut. Sesbírejte si tedy doma všechny laky na nehty a pusťte se do tvoření!

Mramorované kraslice: Lak na nehty nanášejte pouze na vyfouknutá vajíčka

Vyfouknutá vajíčka můžete zdobit různými technikami. Ty těžší jsou náročnější na čas, zručnost a trpělivost. Pokud si chcete během chvilky vyrobit nádherně mramorované kraslice, máme pro vás tip. Vajíčka můžete jednoduše nabarvit pomocí několika různobarevných laků na nehty.

Jelikož laky na nehty obsahují chemické látky, následující postup zkoušejte opravdu pouze na vyfouknutá vajíčka. Rozhodně touto technikou nebarvěte vejce vařená natvrdo, která budete chtít následně rozdávat velikonočním koledníkům.

Zdroj: Averiemakeup.com

Co všechno k barvení vajec potřebujete?

Barvení vajec pomocí laku na nehty je finančně nenáročnou záležitostí. Abyste mohli vejce zdobit touto technikou, budete v zásadě potřebovat materiál, který najdete doma. A to zejména:

  • vyfouknutá vejce
  • několik laků na nehty v různých barvách
  • plastový kelímek s vodou pokojové teploty
  • špejle
  • třpytky (dle potřeby)
  • špendlíky napíchané do polystyrénu, na nichž vejce následně uschnou

Barvení vajec pomocí laku na nehty krok za krokem

1. Nejprve si připravte kelímek s vodou pokojové teploty. Anebo nechte vodu v kelímku chvíli odstát, aby získala právě pokojovou teplotu. Dejte si na tom opravdu záležet. V případě studené nebo příliš horké vody by šel lak ke dnu.

2. Do kelímku s vodou nakapejte jednotlivé druhy laků na nehty. S kapáním začínejte od středu a pak kapejte do stran. Dejte si záležet na kombinaci barev. Důležité je, aby lak na nehty pokryl celou hladinu.

3. Tyto barvy následně pomocí špejle lehce promíchejte tak, aby se utvořil vzor. Je jenom na vás, jakou barevnou kombinaci si vytvoříte. Podle vlastního uvážení můžete k laku přisypat také třpytky.

Zdroj: Helloglow.co 4. V oblasti horního a dolního otvoru vejce lehce uchopte mezi palec a ukazováček. Pak jej ponořte do vody zhruba do jeho poloviny. Vajíčko nechte pár sekund ve vodě, aby se na něj stihnul přichytit lak na nehty, a poté jej vytáhněte.

5. Sesbírejte na hladině plastového kelímku s vodou pomocí špejle zbývající lak, případně přikapejte další lak na nehty ve stejných barvách. Podobným způsobem obarvěte druhou polovinu vajíčka.

6. Takto nabarvené vejce dejte schnout na polystyrén, do kterého jste napíchali špendlíky.

Tipy na velikonoční dekorace z vajec barvených lakem na nehty

Velikonoční kraslice barvené lakem na nehty jsou nádherně barvené a mají originální mramorovanou strukturu. Záleží už jenom na vaší kreativitě, jakým způsobem si jimi vyzdobíte domov.

Obarvená vajíčka navlékněte třeba na veselou stužku a někam si je zavěste. Vyrobte si z nich originální velikonoční věnec. Nebo si je jednoduše nadekorujte do misky, do níž přidáte například mech nebo decentní postavičku velikonočního zajíčka.

Jakým způsobem při barvení velikonočních vajíček pomocí laku na nehty postupovat, vám prozradí také následující video.

Autor:
Publikováno: 28. 3. 2019 12:00 Nahlásit obsah