Toužíte po mladistvém vzhledu? Dodá vám ho správně zvolený účes i barva vlasů

Toužíte po mladistvém vzhledu? Dodá vám ho správně zvolený účes i barva vlasů Zdroj: Shutterstock

Milé dámy, co si budeme nalhávat, roky nám nikdo neubere a tak, jak se mění naše tělo, mění se i naše vlasy. Bujné husté kadeře začínají řídnout, stříbrné pramínky nám sice sluší, ale bez nich se rády obejdeme. Podle mínění kadeřníků nám dobře zvolený účes a barva mohou ubrat na vzhledu až deset let. No, kdo by nechtěl vypadat mladší?

Univerzální barva a účes vhodný pro zralé ženy neexistuje. Každá jsme jiná a každá z nás také potřebuje něco jiného. Známe však několik obecných a roky prověřených rad, které vám jistě pomohou.

Barva je důležitá

Zapomeňte na tmavé či černé odstíny. Světlejší odstíny vám zjemní rysy, rozjasní tváře a potlačí vaše mimické vrásky. Proto raději zvolte odstíny platinové blond, nebo měděné a hnědé. Tyto barvy skýtají také tu přednost, že vaše šediny nebudou tolik nápadné a často splynu s vaší přirozenou barvou.

Střih

Většina z nás volí vlasy raději kratší, protože se cítíme mladistvě a opticky nám přidají na objemu. V žádném případě se ale nemusíte vzdávat svých dlouhých vlasů, stačí zvolit pouze kratší sestřih nebo třeba mikádo.

Zdroj: Shutterstock Účes alá vrabčák

Krátký střih a účes ala vrabčák je velmi praktický a opravdu dokáže velmi omladit. Nezapomínejte ale na to, že vám zvýrazní nos a také lícní kosti.

Mikádo

Tímto účesem nikdy nic nezkazíte. Můžete jeho délku přizpůsobit, buď krátké pod uši, delší, aby zakrylo krk, nebo po ramena. Takto upravené vlasy sluší všem ženám bez rozdílu věku. Ale i tady platí jedno pravidlo - ty z vás, které máte kulatý tvar obličeje, nezapomínejte, že vám mikádo opticky tváře rozšíří, proto raději volte delší vlasy.

Rovné a dlouhé vlasy

Jak už jsme se zmínili, pokud máte dlouhé husté vlasy, nemusíte se s nimi loučit. Naopak. Pěkně sestříhané vám dodají na přitažlivosti a originalitě. S věkem nejsou sice tak nadýchané a úprava je podstatně složitější, ale výsledek potom stojí za to.

Zdroj: Shutterstock Přirozeně vlnité vlasy

Jestli máte přirozeně vlnité a jemné vlasy, tak jste vyhrála v loterii. Velkou výhodou je to, že takový střih sluší každé ženě bez ohledu na to, jaký má tvar obličeje. Délka by ale neměla být delší než po lopatky.

Ofinka - ano či ne?

Krátká ofina – to už je celkem extravagance. Pokud zvolíte ofinku delší a sestříhanou, překvapí vás, jak omládnete, protože vám zakryje vrásky na vašem čele a také nežádoucí vysoké čelo.

Doufáme, že každá z vás si vybrala ten svůj nejlepší střih a barvu. Všechny si zasloužíme býti krásné a vypadat mladě, nemyslíte?

Autor:
Publikováno: 23. 11. 2022 15:24 Nahlásit obsah