Pěstování kaktusů podle feng shui: Aby vám neškodily, umístěte je vedle počítače nebo televize

Pěstování kaktusů podle feng shui: Aby vám neškodily, umístěte je vedle počítače nebo televize Zdroj: Shutterstock.com

Čínské učení feng shui pohlíží na kaktusy jako na pokojové rostliny, které do svého okolí vysílají negativní energii sha. Jejich trny mají totiž v interiéru stejně nepříznivý efekt jako třeba ostré rohy nábytku. I přesto mají kaktusy jednu vynikající schopnost: pohlcují škodlivé záření z obrazovek počítače či televize.

Kaktusy a negativní energie

Kaktusy jsou nenáročnými a velmi odolnými pokojovými rostlinkami, které po nás nevyžadují takřka žádnou péči. Jednou za čas jim postačí slabá zálivka, a proto jsou vhodnými pokojovkami i pro naprosté začátečníky.

Na co byste si ale měli dát velký pozor, je místo, které máte pro kaktusy vyčleněné ve svém domě či bytě. Podle feng shui by s vámi tato rostlina rozhodně neměla pobývat v místnosti, kde spíte, neboť prostřednictvím svých trnů vysílá do svého bezprostředního okolí negativní energii sha.

Zdroj: Shutterstock.com

Pro feng shui je nežádoucí vše špičaté, ostré a hranaté

A když máte kaktus třeba v obýváku, neměli byste u něj pobývat příliš blízko. Naopak se vzdáleností klesá také negativní vliv této exotické rostlinky. Proč vůbec feng shui na kaktusy pohlíží tímto způsobem? Toto staročínské učení totiž v interiérech zavrhuje vše, co je špičaté, ostré nebo příliš hranaté.

Kaktusy efektivně mírní elektrosmog

I když se zdá, že byste se měli kaktusů nadobro zbavit, rozhodně to tak není. Zkuste jim dát ještě šanci! Tato oblíbená pokojová rostlina má v dnešní moderní době jedno velmi praktické využití. 

Zdroj: Shutterstock.com Několik vědeckých pokusů prokázalo, že kaktusy dokážou pohlcovat škodlivé záření počítačů nebo televizorů. Pěstujete-li doma druhy kaktusů, jako jsou opuncie, nopál, parodie, svícňák nebo cerus, je naprosto ideální, když je umístíte co nejblíž těmto často používaným elektrospotřebičům. Kaktusy zabraňují stagnaci elektrosmogu, který produkuje televize, počítač nebo další přístroje na elektřinu.

Tuto skutečnost ostatně potvrzuje také německý autor knížek o principech čínského učení feng shui Gunter Sator. Ve svých publikacích dále odkazuje také na pokusy NASA, které dospěly k tomu, že některé druhy pokojových rostlin dokážou absorbovat nebo rozkládat rovněž oxid uhelnatý, nikotin nebo třeba formaldehyd. 

Autor:
Publikováno: 18. 1. 2019 10:00 Nahlásit obsah
Loading...