Lékaři si mysleli, že má rakovinu. Později se ukázalo, že za její stav mohlo tetování

Lékaři si mysleli, že má rakovinu. Později se ukázalo, že za její stav mohlo tetování Zdroj: Shutterstock

Když 30letá žena z Austrálie navštívila lékaře kvůli zvětšeným lymfatickým uzlinám v podpaží, na kterých dokonce měla i malé bulky, lékař s téměř stoprocentní jistotou odhadoval, že se jedná o nádor. Ovšem jak se později ukázalo, šeredně se spletl…

Lékař rozhodl, že je nutné ženu okamžitě operovat a nádor jí odstranit. Během operace však lékaři zažili něco nečekaného – když nádor odstranili, uviděli, že je plný černého pigmentu.

Zdroj: Shutterstock Nejednalo se tak o nádor, ale o shluk pigmentu. Jak k něčemu takovému mohlo dojít? Podle lékařů za stav ženy mohla početná tetování, která na svém těle měla. Organismus ženy z nevysvětlitelných důvodů hromadil 15 let černý pigment. Čím více si žena nechala tetování dělat, tím se množství pigmentu jen zvětšovalo, až se vytvořil tento nádor.

Operace však dopadla dobře, žena se v tuto chvíli cítí mnohem lépe a z operace se zotavuje. Ačkoliv to byl pro lékaře ojedinělý případ, sami udávají, že vzhledem k vzrůstající oblibě tetování nejspíš nebyl poslední.

Autor:
Publikováno: 5. 5. 2023 10:36 Nahlásit obsah