Kategorie Lékaři

Článek
Nemůžete najít zubaře nebo pediatra? Ministerstvo zdravotnictví spouští novou službu Nedostupná péče
Nemůžete najít zubaře nebo pediatra? Ministerstvo zdravotnictví spouští novou službu Nedostupná péče Hledáte beznadějně zubaře? Anebo nemůžete najít pediatra pro své dítě? Ministerstvo zdravotnictví spustilo elektronický formulář Nedostupná péče, po jehož vyplnění by se již měly dát věci samy do pohybu. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek tvrdí, že tato speciální webová stránka vám pomůže s hledáním konkrétního lékaře.
Článek
Lékaři si mysleli, že má rakovinu. Později se ukázalo, že za její stav mohlo tetování
Lékaři si mysleli, že má rakovinu. Později se ukázalo, že za její stav mohlo tetování Když 30letá žena z Austrálie navštívila lékaře kvůli zvětšeným lymfatickým uzlinám v podpaží, na kterých dokonce měla i malé bulky, lékař s téměř stoprocentní jistotou odhadoval, že se jedná o nádor. Ovšem jak se později ukázalo, šeredně se spletl…
Článek
Nejbrutálnější nacistické experimenty. Čeho se na vězních dopouštěli?
Nejbrutálnější nacistické experimenty. Čeho se na vězních dopouštěli? O nacistech bychom jediné dobré slovo hledali jen velmi obtížně. Do paměti lidí se tyto "zrůdy" navždy vryli kvůli druhé světové válce a hrůznostem, kterých se během ní na lidech dopouštěli. Nešlo pouze o plynové komory, do kterých byli především Židé posíláni, ale také o experimenty, které snad byly ještě horší.
Článek
Lékaři Alaně Finlayson řekli, že trpí bolestmi kvůli těsným džínům. V 15 letech zemřela na rakovinu
Lékaři Alaně Finlayson řekli, že trpí bolestmi kvůli těsným džínům. V 15 letech zemřela na rakovinu Alana Finlayson ze skotského Glasgow měla celý život před sebou. V roce 2017 si zažila těžké období, kdy jí její milovaný táta Paul zemřel na rakovinu. Když začala mít sama vážnější zdravotní problémy, lékaři je nebrali vážně a připisovali je příliš těsným džínům. V pouhých 15 letech však Alana bohužel zemřela na rakovinu.
Článek
Italští lékaři patří k opravdovým hrdinům. K 26. březnu jich na koronavirus zemřelo už 37
Italští lékaři patří k opravdovým hrdinům. K 26. březnu jich na koronavirus zemřelo už 37 Zdravotníci v koronavirem zubožené Itálii pracují do posledního dechu. Všem lidem, kteří to potřebují, poskytují péči na úkor vlastního zdraví a bohužel i života. Jak ukazují poslední čísla, k 26. březnu v Itálii zemřelo na nemoc COVID-19 už 37 lékařů. Dalších 6205 zdravotníků je nakažených koronavirem.