Lékaři Alaně Finlayson řekli, že trpí bolestmi kvůli těsným džínům. V 15 letech zemřela na rakovinu

Lékaři Alaně Finlayson řekli, že trpí bolestmi kvůli těsným džínům. V 15 letech zemřela na rakovinu Zdroj: Dailymail.co.uk

Alana Finlayson ze skotského Glasgow měla celý život před sebou. V roce 2017 si zažila těžké období, kdy jí její milovaný táta Paul zemřel na rakovinu. Když začala mít sama vážnější zdravotní problémy, lékaři je nebrali vážně a připisovali je příliš těsným džínům. V pouhých 15 letech však Alana bohužel zemřela na rakovinu.

Dívka začala chřadnout po tátově smrti

Alanin táta Paul Finlayson v říjnu roku 2017 prohrál svůj boj s rakovinou. Od úmrtí svého táty se jeho dcera Alana začala viditelně měnit. Čehož si samozřejmě všimli i její nejbližší. Tato mladá dívka měla dříve pozitivní nálady na rozdávání. Po smrti svého otce, která pro ni byla obrovskou životní ránou, začala psychicky chřadnout.

“Alana se začala měnit tři týdny po Paulově smrti. Začalo to výkyvy nálad a všechny nás navíc začala nenávidět. Myslela jsem, že trpí kvůli smrti táty, protože předtím to byla veselá a vyrovnaná holka,” vypráví Alanina máme Linda.

Lékaři nedokázali určit přesnou diagnózu

Dívčin zdravotní stav se výrazně zhoršoval nejen po psychické stránce, ovšem i po té fyzické. Lékaři, které Alana navštívila, nedokázali určit konkrétní diagnózu jejího onemocnění. Jeden z nich dokonce prohlásil, že za bolesti v břiše, na bocích i za bolesti nohou, které cítí, mohou příliš těsné džíny, které dívka nosí.

Zdroj: Dailymail.co.uk “Alana navíc šla během tohoto vyšetření na rentgen. Ovšem rakovinové nádory se vám pomocí rentgenových paprsků neukážou. I po tomto vyšetření měla Alana velké bolesti, tak jsem jí vzala další den k lékaři do nemocnice v Glasgow znovu. Ovšem bez výsledku,” popisuje dívčina maminka.

Po několika měsících trápení Alana výrazně zhubla. Kromě toho začala mít velké problémy se zrakem. Trpěla také bolestmi krku a hlavy. Když podstoupila oční vyšetření, lékaři zjistili, že trpí zánětem optických nervů a má zvýšený mozkový tlak. Výsledky tohoto vyšetření však nevysvětlovaly, proč má Alana bolesti břicha či nohou.

Magnetická rezonance prokázala přítomnost metastáz v těle

Až dvanáct měsíců po prvních příznacích lékaři z Glasgow´s Royal hospital for Children poslali Alanu na magnetickou rezonanci. Toto vyšetření bohužel prokázalo, že dívka má metastázy rakoviny po celém těle. Když lékaři dostali do rukou výsledky biopsie, zjistili, že Alana má glioblastom. Zrovna to samé onemocnění, které zabilo jejího otce Paula.

Zdroj: Shutterstock.com Když se Alana dozvěděla diagnózu, věděla, že zemře. V lednu letošního roku bohužel skonala v pouhých 15 letech. “Příběh mé dcery by měl znát každý jako varování. Nechci, aby to, čím si Alana musela projít, stalo někdy ještě někomu jinému,” uvádí Alanina máma Linda, která dlouhodobě kritizuje postup glasgowských lékařů.

Rodina a přátelé Alaně uspořádali předčasnou oslavu 16. narozenin

Alana, její máma, široká rodina i přátelé věděli, že smrt je nablízku. Jelikož měli tušení, že se tato dívka nedožije svých 16. narozenin, uspořádali jí narozeninovou oslavu. Alana měla mít 16 let v srpnu 2019, oslava probíhala v dubnu a květnu tato dívka bohužel zavřela oči naposled.

“Alana byla v rukou lékařů víc než rok. Někteří byli velmi arogantní. Kdyby nás poslouchali, co jim říkáme, možná by tu s námi moje dcera ještě byla. I když věděli, že rakovinu máme v rodině, nikdy nás neposlali na onkologii, i když jsem to po nich chtěla. Mou dceru nechali bez odpovídající léčby a v nesnesitelných bolestech,” zoufá si Alanina smutná máma.

Autor:
Publikováno: 23. 6. 2020 12:00 Nahlásit obsah