Norové natočili své Tři oříšky pro Popelku a zveřejnili první trailer. Co na jejich verzi české Popelky říkáte?

Norové natočili své Tři oříšky pro Popelku a zveřejnili první trailer. Co na jejich verzi české Popelky říkáte? Zdroj: Shutterstock

Pouštíte si každé Vánoce filmovou pohádku Tři oříšky pro Popelku? Tento klenot z roku 1973, ve kterém si hlavní roli zahrála legendární Libuše Šafránková, má novou podobu. Svou vlastní verzi Tří oříšků pro Popelku zvanou Tre nøtter til Askepott totiž aktuálně dotočili Norové. Podívejte se na trailer k tomuto snímku a udělejte si svůj vlastní názor.

Filmová pohádka Tři oříšky pro Popelku, pod kterou je podepsán režisér Václav Vorlíček, je českým národním klenotem. Tento snímek je oblíbený nejen v tuzemsku, ale i v Německu a Norsku. A právě v Norsku vznikla jeho nová verze.

Norové v koprodukci s Litvou natočili snímek Tre nøtter til Askepott, který bude mít v Norsku premiéru 12. listopadu 2021. K této norské předělávce české pohádkové klasiky však nyní můžete zhlédnout první trailer a udělat si na norskou Popelku svůj vlastní názor.

Co je z traileru zřejmé na první pohled? Norská režisérka Cecilie Mosliová se českými Třemi oříšky pro Popelku inspirovala vskutku důvěrně. Nechybí zimní krajina, střelba z kuše, jízda na saních, velkolepý ples na zámku, sova podobná české Rozárce nebo bílý kůň identický s Juráškem.

Českou Popelku si zahrála všemi zbožňovaná Libuše Šafránková. V norské verzi Popelky Tre nøtter til Askepott hlavní roli hraje 24letá Astrid Smeplassová. Tato blonďatá dívka je nejen herečka, ale také zpěvačka. V roce 2013 se mimo jiné stala finalistkou norské SuperStar.  

V českých Tří oříšcích pro Popelku se ples konal na německém zámek Moritzburg, norská verze Popelky vás zase přenese do skanzenu Maihaugen v norském Lillehammeru. I zde byla atmosféra plesu více než kouzelná.

Co říkáte na norskou verzi Tří oříšků pro Popelku? Líbí se vám? Napište nám svůj názor do komentářů.

Zdroj: Novinky.cz

Autor:
Publikováno: 4. 10. 2021 10:02 Nahlásit obsah