5 zajímavostí o lidech narozených v únoru: Jsou inteligentní, vyrovnaní a kreativní

5 zajímavostí o lidech narozených v únoru: Jsou inteligentní, vyrovnaní a kreativní Zdroj: Shutterstock

Slavíte narozeniny v únoru? Tento chladný měsíc roku vám dal do vínku hned několik výjimečných vlastností. Podíváme se blíže, jací jsou lidé narození v únoru a jakými vlastnostmi se mohou konkrétně pochlubit.

Únorové děti jsou vyšší, těžší a chytřejší

Vědci z Harvard University sledovali 21 tisíc dětí mladších sedmi let. V rámci své studie došli k velmi zajímavému zjištění. Děti narozené v zimním období byly vyšší, těžší a měly větší obvod hlavy. Také dosahovaly vyššího skóre při plnění inteligenčních testů. Zda si únorové děti tuto výhodu udrží i do dospělosti, vědci stále zkoumají.

Zdroj: Shutterstock Lidé narození v zimě jsou mnohem vyrovnanější

Další vědecká studie se zaměřila na vnitřní rozpoložení lidí narozených v únoru. S jakým výsledkem? Lidé narození v chladnějších měsících roku jsou méně náchylní ke změnám nálad a jsou také mnohem vyrovnanější než jejich vrstevníci narození v létě, kteří mají naopak sklony k podrážděnosti.

Únoroví oslavenci v sobě mají kreativního ducha

Pokud jste se narodili v únoru, pravděpodobně máte kreativního ducha, a právě proto se dáte na uměleckou cestu životem. Jak uvádí i časopis Time, právě leden a únor jsou ideálními měsíci k narození, pokud chcete být slavní. Tyto měsíce jdou totiž ruku v ruce s kreativitou a s originálním řešením problémů.

Zdroj: Shutterstock Lidé narození v únoru jsou buď Vodnáři, nebo Ryby

Slavíte narozeniny v únoru? V tom případě jste se narodili buď ve znamení Vodnáře (1. až 20. února) nebo ve znamení Ryb (21. až 29. února). Vodnáře můžeme označit za originální a progresivní myslitele, kteří vynikají velmi silnými lidskými instinkty. Ryby jsou zase často umělecky založené, citlivé a vnímavé.

Máte narozeniny v únoru? Možná jste se narodili předčasně

V případě lidí, kteří slaví narozeniny v únoru, existuje velká pravděpodobnost, že přišli na svět předčasně. Jak poukazují vědecké studie, v lednu a únoru se zvyšuje pravděpodobnost předčasných porodů až o 10 procent.

Zdroj: Time.com, Theatlantic.com, Independent.co.uk
Autor:
Publikováno: 1. 2. 2023 09:16 Nahlásit obsah