Zdobení vajec pěnou na holení vykouzlí nádherný duhový efekt. Pro jedlou variantu použijte šlehačku

Zdobení vajec pěnou na holení vykouzlí nádherný duhový efekt. Pro jedlou variantu použijte šlehačku Zdroj: Shutterstock

Už jste někdy zkoušeli k barvení vajec použít pěnu na holení? Rozhodně to stojí za to! S využitím pěny na holení totiž velmi snadno vytvoříte velikonoční kraslice s mramorovým či duhovým vzhledem. Jestliže chcete touto technikou barvit i vejce vařená natvrdo, místo pěny na holení použijte klasickou šlehačku.

Barvení vajíček pěnou na holení: Jak postupovat?

Zdobení vajec pěnou na holení je úžasnou technikou, která rozhodně stojí za vyzkoušení. Velikonoční vajíčka tímto způsobem obarvíte rychle, snadno a s překrásným výsledkem. Jak už jsme uvedli výše, pěnu na holení použijte výhradně při barvení vyfouknutých vajec. Pokud chcete ozdobit vejce vařená natvrdo, která se budou následně jíst, na místo pěny na holení sáhněte po šlehačce. Jak tedy postupovat?

Potřebujete:

  • vyfouknutá vajíčka / vejce vařená natvrdo
  • pěnu na holení / šlehačku ve spreji
  • tekuté potravinářské barvy
  • nízkou skleněnou zapékací mísu nebo nízkou formu
  • gumové rukavice
  • špejle
  • stěrku
  • papírové utěrky
  • misku s vodou

Jak vytvořit duhová vejce pomocí pěny na holení, nebo šlehačky?

1. Do nízké skleněné zapékací mísy rovnoměrně nastříkejte pěnu na holení (šlehačku). Vytvořte zhruba 4 centimetry vysokou vrstvu, kterou rovnoměrně uhlaďte stěrkou.

2. Na vrstvu pěny na holení (šlehačky) nakapejte potravinářské barvivo. Kreativně se vyřaďte a klidně použijte naráz kombinaci dvou až tří barev. 

3. Vezměte do rukou špejli a horní část pěny na holení (šlehačky) s ní tzv. přetáhněte, aby se barvy navzájem rozvířily a mramorovaly.

4. Natáhněte si na ruce gumové rukavice. Vezměte do rukou vejce a jemně jej položte na povrch pěny na holení (šlehačky). Vejce pomalu rolujte po povrchu tak, abyste zcela obalili jeho skořápku.

5. Obarvené vejce položte na papírovou utěrku a nechte jej zhruba 20 minut zaschnout. Pěnu (šlehačku) z něj rozhodně neotírejte, vejce musí být ve výsledku zcela suché.

6. Na závěr ponořte vejce do misky s čistou vodou. Právě voda smyje ze skořápky přebytečnou pěnu na holení (šlehačku) a na skořápce zůstane pouze krásný mramorový vzor. Takto omytá vejce opět položte na papírové ubrousky a nechte zcela zaschnout.

Zdroj: Shutterstock Trik s rostlinným olejem nebo sádlem

Aby se duhové kraslice či mramorovaná vejce vařená natvrdo nádherně leskla, můžete je jemně přeleštit hadříkem mírně namočeným v rostlinném oleji. Na vejce vařená natvrdo zkuste použít také vepřové sádlo.

Vejce zdobená pěnou na holení nebo šlehačkou: Jak je využít?

Duhové kraslice barvené pěnou na holení budou nádhernou součástí vaší velikonoční výzdoby. Zakomponovat je můžete do velikonočních věnců či do velikonočních dekorací s větvičkami, figurkami nebo živými květinami.

Mramorovaná vejce barvená šlehačkou a potravinářskými barvami skladujte v lednici. Na Velikonoční pondělí jimi můžete obdarovat koledníky. A ve který den se do barvení vajec natvrdo touto technikou dle tradice pustit? Nejlépe na Bílou sobotu.

Zdroj: Bhg.com

Autor:
Publikováno: 4. 4. 2023 10:14 Nahlásit obsah