Jak udržet dlouhodobý vztah? Dělejte společně hned několik důležitých věcí

Jak udržet dlouhodobý vztah? Dělejte společně hned několik důležitých věcí Zdroj: Shutterstock

Žít v dlouhodobém vztahu, který je krásný, pohodový a spokojený, není automatická záležitost. Aby vám to v partnerství či manželství i po letech klapalo, je třeba jít tomu na proti. Jak tedy udržet dlouhodobý vztah, ve kterém se budete cítit oba krásně? Dělejte s partnerem společně zejména následující věci.

Hodně spolu mluvte

Komunikace je v dlouhodobém vztahu základ. O radostech, starostech i problémech spolu s partnerem mluvte denně z očí do očí. Snažte si na sebe udělat každý den čas, sedněte si, povídejte a nechte věci plynout.

Když si každý den uděláte čas jeden na druhého, ukážete si tím, že vám vzájemně na sobě skutečně záleží. Povídat si můžete nejen doma, ale při procházce, v kavárně nebo v restauraci na večeři. Jak uvádí portál Your Tango, lidé ve šťastných vztazích spolu mluví o 5 hodin více než lidé v méně úspěšných vztazích.

Zdroj: Shutterstock Vneste do svého vztahu více radosti a smíchu

Smích a radost ve vztahu vedou k většímu vzájemnému štěstí. Proto se s partnerem společně smějte. Dívejte se spolu na komedie, vyprávějte si zábavné historky nebo po večerech u sklenky vína hrajte zábavné deskové hry. Právě smích a veselí patří do života šťastných párů. Díky tomuto přístupu bude váš partnerský vztah nebo vaše manželství mnohem stabilnější.

Buďte jeden pro druhého oporou i podporou

Pokud si chcete udržet dlouhodobý vztah, buďte v něm jeden pro druhého oporou. Se svým partnerem se navzájem podporujte, navzájem si fanděte a buďte hrdí na úspěch toho druhého. Jestli se navzájem také pochválíte, bude to jako třešnička na dortu.

Zdroj: Shutterstock Pamatujte, že sex je kořením vztahu

Kolikrát jste si s partnerem řekli “až zítra večer”? Neodkládejte ani intimní záležitosti a příjemným postelovým hrátkám se věnujte opravdu pravidelně. Na sex si ve vztahu udělejte čas. Mluvte společně také o tom, co máte v sexu rádi a co byste chtěli případně vyzkoušet.

Průzkumy říkají, že v dlouhodobém partnerském vztahu jsou mnohem šťastnější páry, které mají sex dvakrát až třikrát do týdne. V případě párů, které se intimně sblíží pouze jednou měsíčně nebo několikrát do roka, to ale opravdu skřípe.

Zdroj: Bustle.com, Yourtango.com, Stylecraze.com
Autor:
Publikováno: 25. 9. 2023 13:13 Nahlásit obsah