Trendy dámské kabáty, které vévodí letošnímu podzimu: Na sklonku roku 2019 se oblečte do trenčkotu, peleríny i kůže

Trendy dámské kabáty, které vévodí letošnímu podzimu: Na sklonku roku 2019 se oblečte do trenčkotu, peleríny i kůže Zdroj: Shutterstock.com

Kvalitní podzimní dámský kabát vám s přehledem vydrží několik sezon. Pokud se ale necháte ráda unášet módními trendy, jistě se už teď poohlížíte po novém módním kousku. Jaké dámské kabáty tedy vévodí letošnímu podzimu? Na sklonku roku 2019 vám to bude slušet především v následujících modelech.

Nadčasový kabát, nebo trendy kousek?

Ještě před samotným nákupem nového podzimního kabátu byste si měla položit jednu zásadní otázku. Budete chtít nový kabát nosit několik let, nebo opravdu lačníte pro trendy kousku, který je doslova módním výstřelkem?

V prvním případě vsaďte na klasiku. Klasický univerzální kabát, který ničím nevystupuje z řady ani ničím neohromuje, by měl být šitý z kvalitního materiálu. Proto se do něj rozhodně nebojte investovat. Rozhodnete-li se pro módní výstřelek, klidně si pořiďte jeho levnější verzi. Tento typ dámského podzimního kabátu totiž budete s chutí nosit jednu, maximálně dvě sezony. 

Které typy dámských podzimních kabátů vévodí letošnímu podzimu? Na sklonku roku 2019 jsou vysoce trendy zejména následující kousky.

Trenčkot ve vinylové verzi

Zdroj: Pinterest.com Na přehlídkových molech získává v posledních letech na oblibě důraz na siluetu pasu. Tento trend se z šatů přenáší i na kabáty. Přešlapem vedle tak rozhodně nebude, když si na letošní podzimní sezonu pořídíte trenčkot. Kromě klasické barvy a materiálu můžete v tomto případě vsadit na trendy vinyl. Velmi módní jsou i nafouknuté rukávy.

Oversize dámský kabát: Ideálně až ke kotníkům

Zdroj: Shutterstock.com Nadrozměrné dámské kabáty, které podle mnohých názorů nepůsobí příliš žensky, vévodí i letošní sezoně. Jejich ideální délka by měla sahat až ke kotníkům. A jakou by měly mít barvu či vzor? Letí kostky, velbloudí a khaki odstíny, ale i tyrkysová a modrá. Odvážíte se k nákupu právě tohoto módního kousku?

Kožené a koženkové kabáty: Na klasické křiváky už zapomeňte

Zdroj: Pinterest.com Kůže a koženka letos hraje prim nejen v případě klasických podzimních bundiček. Jestliže ale chcete být opravdu in, přesedlejte z klasických křiváků na kožené či koženkové dámské kabáty. Hlavní roli v tomto případě hraje černá barva.

Podzimní kabáty z umělé kožešiny: Od hnědé až po tyrkysovou

Zdroj: Shutterstock.com Nosíte-li ráda výstřednější oblečení, určitě si letos pořiďte kabát z umělé kožešiny. Čím výraznější barva, tím lépe. Tento typ dámských podzimních kabátů se ostatně nosil už loni. Pokud jste se jej už pořídila, nezapomeňte jej také letošní podzim vytáhnout ze skříně. Podzimní kabát z umělé kožešiny vám bude lichotit zejména v tyrkysové, béžové, šedé a hnědé barvě.

Pelerína zažívá comeback: V hlavní roli semiš

Zdroj: Etiquetaunica.com.br Lehkou pelerínu si můžete jednoduše přehodit přes ramena a kombinovat se všemi druhy oblečení. Hodí se ke klasickým kalhotám, džínům, a dokonce i šatům. Tento oblíbený kousek, který můžete nosit během slunečného podzimu, je vyrobený z vlny, úpletu nebo tolik módního semiše. Trendy pelerínám v současnosti sluší velmi jemné barvy. Od pastelových tónů po hnědé odstíny až po šedou. Vsadit můžete i na kostky.

Autor:
Publikováno: 5. 9. 2019 11:50 Nahlásit obsah