Absolutně dokonalé tělo neexistuje: Bloggerka ukázala, jak se mění ideály ženské krásy napříč staletími

Absolutně dokonalé tělo neexistuje: Bloggerka ukázala, jak se mění ideály ženské krásy napříč staletími Zdroj: Metro.co.uk

Nejen každé staletí, ale také desetiletí s sebou neslo určitý ideál krásy a sexsymbol, kterému se chtěly všechny ženy podobat. Toho si je vědoma také americká fitness blogerka Cassey Ho, která se rozhodla vnímání ženského těla napříč staletími zdokumentovat a porovnat. A jak její experiment dopadl? Absolutně dokonalé tělo neexistuje!

Jak se měnil ideál krásy, ukazuje série fotek upravených ve Photoshopu

Mladá fitness blogerka Cassey Ho zveřejnila na svém instagramovém profilu několik srovnávacích fotek sebe sama, které pomocí Photoshopu upravila dle ideálů krásy dané doby. Chtěla tím poukázat na to, že na tvary ženského těla, které jsou dnes považovány za krásné, se v minulosti pohlíželo úplně jinak - a samozřejmě, platí to i naopak.

Její sdělení má také hlubší smysl. Vzkazuje všem ženám, aby nepodléhaly společenskému diktátu a byly plně spokojené samy se sebou i se svými tvary. "Proč bychom měly s naším tělem zacházet jako s módou? Nechtějme, aby se naše proporce měnily tak, jak nám zrovna říkají módní trendy. Zacházejme s naším tělem s láskou a respektem a rozhodně nepodléhejme standardům krásy," upozorňuje Cassey.

Období let 2010 až 2018

Zdroj: Metro.co.uk Dokonalé ženské tělo v době, v níž zrovna žijeme, vypadá takto: Úzký pas, široké boky, větší zadeček a plné rty. Na obrovskou poptávku po dokonalém zadečku reaguje i plastická chirurgie, která ženám úspěšně nabízí zvětšení a modelaci hýždí pomocí implantátů. "Může za to i fenomén belfies, tedy fotografování vlastních vypracovaných zadečků a jejich zveřejňování na sociálních sítích, hlavně Instagramu," doplňuje blogerka Cassey Ho.

Polovina 90. let až do roku 2000

Zdroj: Metro.co.uk Ideálu ženské krásy v této době vévodí velká prsa, plochá bříška, dlouhé nohy a mezera mezi stehny. In jsou prsní implantáty a k nejkrásnějším ženám patří andílci Victoria Secret.

Počátek 90. let 20. století

Zdroj: Metro.co.uk V kurzu je naprostá hubenost až vyzáblost. "Na titulcích časopisů jste jako ideál krásy mohly vidět super hubené ženy, které vypadaly naprosto vyčerpaně. Říkalo se o nich dokonce,  že jsou "chic heroin"," popisuje blogerka.

50. léta 20. století

Zdroj: Metro.co.uk

Krásné ženy musí mít v tomto období tvar přesýpacích hodin. Je to doba Marilyn Monroe a Elizabeth Taylor. Vzniká také erotický magazín Playboy a objevují se první panenky Barbie.

20. léta 20. století

Zdroj: Metro.co.uk In jsou ženy s chlapeckou postavou a malými prsy. Aby ženy dosáhly tohoto ideálu, snaží se své křivky vkusně zakrývat.

1400 až 1700

Zdroj: Metro.co.uk V tomto období je ideálem krásy dobře živená žena, které je znamením bohatství a postavení. Má zaoblené bříško, široké boky, velký zadek i výrazná stehna. 

Autor:
Publikováno: 29. 4. 2019 10:00 Nahlásit obsah