5 důvodů, proč každý den vstávat v 5 hodin ráno. Některé vás překvapí

5 důvodů, proč každý den vstávat v 5 hodin ráno. Některé vás překvapí Zdroj: Shutterstock

Nastavit si budík na 5. hodinu ranní je pro spoustu lidí nemyslitelné. Pokud se ale překonáte, bude to mít pro vás spoustu výhod. V případě, že začnete každý den vstávat v 5 hodin ráno, příznivě tím ovlivníte svůj životní styl, budete produktivnější a také vyděláte víc peněz. Jaké jsou tedy hlavní důvody, proč každý den vstávat v 5 hodin ráno?

Naučíte se být disciplinovanější

Začít pravidelně vstávat v 5 hodin ráno je něco jako pravidelné chození do posilovny. Abyste v tom, co jste si vytyčili, vydrželi, musíte se naučit přísnější sebekázni. I když se vám možná ze začátku nebude chtít tak brzy vstávat, překonejte se. Postupem času zjistíte, že jste disciplinovanější, a v důsledku toho také motivovanější k tomu, abyste se pustili do práce, která vás v průběhu dne čeká.

Snadněji usnete a podpoříte kvalitnější spánek

Když začnete včas vstávat, vaše tělo večer více zatouží po spánku, a tak se vám bude lépe usínat. Jestliže budete ve stejnou dobu vstávat a pokud možno ve stejnou dobu také chodit spát, zajistíte, že váš spánek bude kvalitnější a vydatnější.

V každém případě se ujistěte, že každý den naspíte alespoň 7 hodin. Pokud začnete každý den vstávat v 5 hodin ráno a v průběhu dne budete velmi aktivní, nebo se naopak budete cítit unavenější, není od věci, když budete každý den spát až 10 hodin.

Zdroj: Shutterstock Získáte více času pro sebe

Když začnete každý den vstávat v 5 hodin ráno, zvládnete nejen víc práce doma a v zaměstnání, ale získáte také více času pro sebe. Potvrzuje to ostatně i jedno české rčení, které říká, že “ranní ptáče dál doskáče”.

Po časném ranním budíčku se můžete v klidu nasnídat, ale i přečíst pár stránek své oblíbené knihy, zacvičit si nebo si jít ven zaběhat. Rovněž si můžete strategicky promyslet náplň svého dne a včas vyrazit do práce, po níž se můžete začít opět věnovat příjemnějším věcem.

Připravíte se beze stresu na nový den

Jaké další benefity pro vás má časné ranní vstávání v 5 hodin? Ať už máte děti, nebo ne, díky tomuto rituálu se lépe a snadněji připravíte na nový den. V klidu například nachystáte dětem svačiny a oblečení do školy, bez jakéhokoliv stresu se obléknete a upravíte do práce, vychutnáte si dobrou snídani, a ještě u toho stihnete například zaplatit faktury nebo objednat věci z e-shopu. Zkrátka díky brzkému rannímu vstávání si začátek nového dne užijete ve větší pohodě a bez zbytečného shonu a stresu.

Zdroj: Shutterstock Bude se vám dařit v práci

Proč dále vstávat každý den v 5 hodin ráno? Brzké ranní vstávání zvyšuje produktivitu práce, ve svém zaměstnání toho proto zvládnete mnohem více. Pokud podnikáte, díky lepší pracovní produktivitě budete moci vydělat i více peněz.

Když se navíc dáte brzy ráno do práce, můžete se své činnosti věnovat opravdu v klidu. Nebudou vás rušit telefonáty ani emaily, a tak se můžete plně soustředit na svou práci. A jaký je další bonus brzkého ranního vstávání? Pokud pojedete brzy ráno do práce, vyhnete se dopravním zácpám.

Zdroj: Relrules.com, Healthline.com

Autor:
Publikováno: 27. 9. 2021 14:16 Nahlásit obsah