Jak se zbavit cucfleků: Pomůže vám banánová slupka nebo zubní pasta

Jak se zbavit cucfleků: Pomůže vám banánová slupka nebo zubní pasta Zdroj: Shutterstock.com

Užila jste si s partnerem vášnivé chvilky, ovšem kromě toho jste si jako vzpomínku na ně odnesla krvavý cucflek na krku? Jestli nechcete, aby tuto modřinu lásky kdokoliv viděl, zbavte se jí. Přinášíme vám několik tipů, díky kterým cucflek odstraníte co nejrychleji.

Možností odstranění cucfleku je spousta

Máte na krku cucflek? Možná, že si připadáte trapně, a proto se jej snažíte zakrýt alespoň make-upem. Nejde však o nic jiného než o modřinu, která se vám z krku vytratí za pět až dvanáct dnů. Jestliže chcete cucflek odstranit mnohem rychleji, máte hned několik možností, jak to udělat. Některé z nich začnou účinkovat už během prvních devadesáti minut.

Jezte potraviny s vysokým obsahem vitaminu K

Do svého jídelníčku okamžitě zařaďte potraviny, které jsou bohaté na vitamin K. Tento vitamin totiž pomáhá našemu tělu vstřebávat krevní sraženiny. Zvlášť účinkuje v případě modřin, a tedy i cucfleků. Vitamín K najdete zejména v brokolici, růžičkové kapustě, klasické kapustě, květáku, špenátu nebo hnědé rýži.

Zdroj: Shutterstock.com Úplně čerstvý cucflek zklidněte lžící vytaženou z mrazničky

Když vám váš partner udělá záměrně, nebo nechtěně cucflek, začněte okamžitě jednat. Zhruba na deset minut vložte do mrazničky polévkou lžíci. Zchlazenou lžíci následně držte na cucfleku pět minut. Díky tomuto postupu zcela minimalizujete průtok krve drobnými cévkami. Svůj cucflek se snažte lžící chladit v průběhu celého dne. Tuto modřinu lásky tak ze svého krku odstraníte mnohem rychleji.

Tip: Studenou polévkovou lžíci můžete nahradit také kostkou ledu.

Na cucflek přikládejte banánovou slupku

Při odstraňování cucfleku vám pomůže také vnitřní část slupky ze zralého banánu. Tuto slupku přiložte po dobu třiceti minut na svůj cucflek na krku. Vše opakujte celkem třikrát denně. Banánová slupka obsahuje speciální enzymy a sloučeniny, které zklidní povrch vaší kůže, snižují otok a zároveň působí na vyblednutí cucfleku.

Chcete, aby cucflek rychleji vyblednul? Pomůže vám i jablečný ocet

Tmavě krvavý cucflek na krku patří k největším nočním můrám každé ženy. Aby tato modřina lásky nebyla tak viditelná, několikrát za den ji jemně potřete jablečným octem, který nechte na vzduchu zaschnout. Jablečný ocet způsobí, že cucflek vám bude mnohem rychleji blednout.

Zdroj: Shutterstock.com Nezapomeňte na gel z aloe vera

Přímo zázračně působí při odstraňování cucfleku také gel z aloe vera. Na svůj krk jej naneste v opravdu silné vrstvě dvakrát denně. Gel z aloe vera nechte působit deset minut a poté jej setřete kosmetickým tamponem. Tento chladivý gel zklidní poraněnou kůži v oblasti cucfleku a navíc pomáhá jejímu rychlejšímu hojení.

Zubní pasta zaručuje odstranění cucfleku do 24 hodin

Zubní pastu nemusíte používat pouze k čištění zubů. Jde o univerzální pomůcku, která má spoustu způsobů využití. Pokud doma máte zubní pastu obsahující mátu peprnou, naneste ji v tenké vrstvě na svůj cucflek a nechte zaschnout. Tento proces opakujte několikrát za den. Máte perná zesvětluje a také minimalizuje projevy modřin na kůži. A právě díky zubní pastě máte velkou šanci, že se nevzhledného cucfleku na krku zbavíte už za 24 hodin.

Autor:
Publikováno: 6. 2. 2020 11:50 Nahlásit obsah