Nejbrutálnější nacistické experimenty. Čeho se na vězních dopouštěli?

Nejbrutálnější nacistické experimenty. Čeho se na vězních dopouštěli? Zdroj: Shutterstock

O nacistech bychom jediné dobré slovo hledali jen velmi obtížně. Do paměti lidí se tyto "zrůdy" navždy vryli kvůli druhé světové válce a hrůznostem, kterých se během ní na lidech dopouštěli. Nešlo pouze o plynové komory, do kterých byli především Židé posíláni, ale také o experimenty, které snad byly ještě horší.

Ohavnosti a zločiny proti lidskosti naprosto běžně vykonávali nejenom nacističtí funkcionáři, ale i ti, kteří složili lékařský slib. Tito lékaři na vězních, hlavně židovského původu, prováděli experimenty, nad kterými rozum stojí do dnes.

Podchlazení

Lékaře velmi zajímalo, jak vysoký stupeň podchlazení dokáže lidské tělo snést. Proč? Aby mohli určit, jak dlouho němečtí vojáci vydrží bojovat v mrazivém počasí například v Rusku. Výsledky těchto experimentů tedy sloužily k lepšímu přežívání v chladných podmínkách. Ve většině případů vězně hodili do nádrže s ledovou vodou a stopovali, jak dlouho vydrží být člověk na živu.

Zdroj: Shutterstock

Kostní štěpy

Transplantace kostní tkáně se prováděla z důvodu, aby se zjistilo, zda se dá urychlit regenerační proces zraněných vojáků. Lékaři tedy zdravým vězňům odebrali kosti například z paží, nohou či boků a transplantovali je nemocnému vězni. Pochopitelně, že se všechny zákroky prováděly za plného vědomí bez umrtvení či uspání.

Popáleniny

Nacisté v druhé polovině druhé světové války přišli se zápalnými bombami, které obsahovaly fosfor, který při kontaktu s lidskou kůží způsoboval vážně popáleniny. Jak moc vážné tyto popáleniny byly, lékaři testovali opět na vězních, především v koncentračním táboře Buchenwald.

Jak se dalo předpokládat, většina vězňů tyto šílené experimenty nepřežila. Mnohdy z nich ani sami lékaři nedokázali nic zjistit a dělali je jen kvůli tomu, že mohli a měli tu moc ovládat jiné, pro ně podřadné osoby.

Autor:
Publikováno: 31. 1. 2022 09:14 Nahlásit obsah