Co dát za kuchyňskou linku: Stěnu obložte mozaikou, přírodním kamenem i trendy skleněnou deskou

Co dát za kuchyňskou linku: Stěnu obložte mozaikou, přírodním kamenem i trendy skleněnou deskou Zdroj: Shutterstock.com

Přemýšlíte nad tím, že dáte své kuchyni nový vzhled? Nemusíte se hned pouštět do modernizace, nebo dokonce nákupu nové kuchyňské linky. Vaše kuchyň prokoukne i tehdy, když zajímavě obložíte stěnu za kuchyňskou linkou. Využijte hned několik možností, které jsou moderní, nadčasové a budou vaší kuchyni zaručeně slušet.

Základní vlastnosti obložení: Odolnost vůči teplotám a jednoduchá údržba

Když vaříme, smažíme, nebo mixujeme jídlo, kuchyňská linka nezůstane nikdy čistá. Nečistoty a mastnota z vaření však neulpívají jenom na pracovní ploše, ale i na stěnách. Právě z toho důvodu by stěna mezi horními a dolními skříňkami kuchyňské linky neměla zůstat nikdy holá. Měla by být obložená takovým materiálem, který můžete snadno čistit a který je navíc odolný vůči vysokým teplotám.

Při rozhodování, čím stěnu za kuchyňskou linkou obložit, se neohlížejte jenom na praktičnost. Berte v potaz také barevnost a celkový design obložení, které by mělo skvěle zapadnout do stylu vaší kuchyně. Jaké tedy máte možnosti?

Tip: Pokud se chystáte na celkovou rekonstrukci kuchyně, prohlédněte si pro inspiraci galerii moderních kuchyní od značky Gorenje. Najdete zde výběr různých stylů, barev,  materiálů, dekorů dvířek i pracovních desek. Snadno si tak ujasníte, který styl se do vašeho bytu hodí nejvíce.

Omyvatelné tapety: Levnější, ale méně trvanlivé řešení

Zdroj: Shutterstock.com Instalaci omyvatelné tapety hravě zvládnete i sami bez toho, abyste se museli obracet na řemeslníka. Tento obklad stěny kuchyňské linky, který vyniká zajímavými i neobvyklými vzory a barvami, nemá příliš dlouhou trvanlivost. Pravděpodobně vám vydrží několik měsíců, výjimečně pak let.

Obklady a mozaiky zajistí nadčasovost

Zdroj: Shutterstock.com Obklady kuchyňské linky jsou nestárnoucí klasikou. Jestliže si vyberete obklad v moderním designu a atraktivních barvách, rázem svoji kuchyňskou linku proměníte k lepšímu. Místo obkladů běžné velikosti zkuste stěnu kuchyňské linky obložit drobnou mozaikou. Krásně vypadá například mozaikový obklad z barevných kostiček. Nebo mozaika, prostřednictvím které na stěně za kuchyňskou linkou sestavíte nádherný vzor.

Díky přírodnímu či umělému kameni vaše kuchyň prokoukne

Zdroj: Shutterstock.com Stěnu za kuchyňskou linkou můžete obložit také přírodním nebo umělým kamenem. Z přírodních kamenů volte zejména žulu, která je odolná vůči poškození i vsakování mastnoty. Povrch žulových desek může být leštěný i matný. Za linkou budou krásně vynikat i obklady z umělého kamene, které vás navíc vyjdou o něco levněji než přírodní kámen.

MDF desky za kuchyňskou linku nabízí dekor dřeva i mramoru

Zdroj: Shutterstock.com Jak sám název napovídá, MDF desky neboli Medium Density Filbreboard se vyrábějí z dřevěných vláken, které jsou k sobě pojené syntetickým lepidlem. Také tuto MDF desku, která je povrchově upravena laminováním, můžete použít jako obklad stěny za kuchyňskou linkou. MDF desky bývají celoplošné a zdobené celou řadou dekorů. A to například dekorem dřeva nebo dekroem mramoru. 

Tvrzené skleněné desky kombinujte s trendy motivem

Zdroj: Shutterstock.com Za kuchyňskou linku si můžete dát také celoplošnou tvrzenou skleněnou desku. A to jak v lesklém, tak matném provedení i v libovolném motivu. I když je tato forma obložení stěny za kuchyňskou linkou velmi nákladná, má díky svým vlastnostem neomezenou životnost a zajišťuje také, že vaše kuchyň bude ve výsledku působit luxusním dojmem.

Autor:
Publikováno: 10. 1. 2020 12:00 Nahlásit obsah