Nemůžete najít zubaře nebo pediatra? Ministerstvo zdravotnictví spouští novou službu Nedostupná péče

Nemůžete najít zubaře nebo pediatra? Ministerstvo zdravotnictví spouští novou službu Nedostupná péče Zdroj: Shutterstock

Hledáte beznadějně zubaře? Anebo nemůžete najít pediatra pro své dítě? Ministerstvo zdravotnictví spustilo elektronický formulář Nedostupná péče, po jehož vyplnění by se již měly dát věci samy do pohybu. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek tvrdí, že tato speciální webová stránka vám pomůže s hledáním konkrétního lékaře.

Elektronický formulář na webové adrese nedostupnapece.mzcr.cz je podle ministerstva zdravotnictví určený pro každého, kdo neúspěšně hledá konkrétního lékaře. Pokud tedy nemůžete najít například zubaře nebo pediatra, stačí tento formulář vyplnit.

Na portálu Nedostupná péče vyberte, jakého lékaře sháníte, vyplňte svou zdravotní pojišťovnu a napište své osobní údaje. Následně by se již podle ministerstva zdravotnictví měly věci samy rozpohybovat.

Zdroj: Shutterstock Zajistit dostupnost péče pojištěncům je úkolem zdravotní pojišťovny. Nedaří-li se vám najít vhodného lékaře, obraťte se pomocí tohoto formuláře na svou pojišťovnu,” upozorňuje na portálu Nedostupná péče občany přímo ministerstvo zdravotnictví.

Jak uvádí Vlastimil Válek pro Seznam Zprávy, ministerstvo zdravotnictví prostřednictvím tohoto elektronického formuláře hraje roli prostředníka. Samotné zdravotní pojišťovny totiž mají ze zákona povinnost zajistit svým pojištěncům lékařskou péči. Jak ale Válek podotýká, pojišťovny mnohdy svým pojištěncům dají pouze seznam lékařů, které musí následně lidé sami kontaktovat s tím, zda vůbec mají volné místo.

Zdroj: Nedostupnapece.mzcr.cz, Seznamzpravy.cz
Autor:
Publikováno: 25. 5. 2023 09:35 Nahlásit obsah