Kategorie Ministerstvo zdravotnictví

Článek
Nemůžete najít zubaře nebo pediatra? Ministerstvo zdravotnictví spouští novou službu Nedostupná péče
Nemůžete najít zubaře nebo pediatra? Ministerstvo zdravotnictví spouští novou službu Nedostupná péče Hledáte beznadějně zubaře? Anebo nemůžete najít pediatra pro své dítě? Ministerstvo zdravotnictví spustilo elektronický formulář Nedostupná péče, po jehož vyplnění by se již měly dát věci samy do pohybu. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek tvrdí, že tato speciální webová stránka vám pomůže s hledáním konkrétního lékaře.
Článek
Minimální teplota ve škole 2022 má podle Ministerstva zdravotnictví klesnout. Omezit by se mělo i větrání
Minimální teplota ve škole 2022 má podle Ministerstva zdravotnictví klesnout. Omezit by se mělo i větrání Máte děti školou povinné? V tom případě vás bude zajímat návrh novely vyhlášky o hygienických požadavcích na prostory škol, kterou připravilo české Ministerstvo zdravotnictví. Do této novely přitom zakomponovalo změnu minimálních teplot ve škole, které mají ještě klesnout. Omezit se má i větrání.
Článek
Minimální teplota na pracovišti 2022: V kanceláři 18 °C, u pokladny 16 °C, navrhuje Ministerstvo zdravotnictví
Minimální teplota na pracovišti 2022: V kanceláři 18 °C, u pokladny 16 °C, navrhuje Ministerstvo zdravotnictví Česká vláda schválila 26. září 2022 návrh zákona o snížení minimální teploty na pracovištích, který připravilo Ministerstvo zdravotnictví. Jak by měly nové minimální teploty na pracovišti 2022 vypadat? Změna se dotkne pracovišť I. a IIa. třídy. Tedy zejména kancelářských profesí a profesí spojených s lehkou manuální prací.
Článek
V úterý 18. ledna přibylo 28 469 nově nakažených a 3 706 reinfekcí. Je to nejvíc od začátku pandemie koronaviru v Česku
V úterý 18. ledna přibylo 28 469 nově nakažených a 3 706 reinfekcí. Je to nejvíc od začátku pandemie koronaviru v Česku Šíření covidu-19 v Česku aktuálně nabírá na obrátkách. V úterý 18. ledna 2022 v Česku laboratoře odhalily 28 469 nových nákaz a 3 706 reinfekcí. Toto číslo, které se dohromady vyšplhalo na 32 175 pozitivních případů, je v tuzemsku nejvyšší od počátku pandemie. “Rekord” přitom doteď držel 25. listopad 2021 s 27 937 nakaženými.
Článek
Očkovací místa bez registrace: Kromě Prahy se lidé v Česku bez registrace naočkují i v Brně a Ostravě
Očkovací místa bez registrace: Kromě Prahy se lidé v Česku bez registrace naočkují i v Brně a Ostravě Pro zájemce o očkování proti covidu-19 se v Česku otevřela očkovací místa bez nutnosti předchozí registrace. Od pondělí 12. července se lidé mohli nechat bez registrace naočkovat na dvou místech v Praze. Dobrou zprávou je, že přibydou další očkovací místa bez registrace. A to vždy po jednom v Praze, Brně a Ostravě.
Článek
Koronavirus v Česku nabírá na síle: Ve středu 30. června přibylo 151 nakažených, reprodukční číslo R vzrostlo na 1,2
Koronavirus v Česku nabírá na síle: Ve středu 30. června přibylo 151 nakažených, reprodukční číslo R vzrostlo na 1,2 Česko se aktuálně potýká se zhoršující se epidemiologickou situací, za kterou je zodpovědné zejména komunitní šíření mutace delta. Hygienici ve středu 30. června 2021 odhalily 151 nových nákaz koronavirem, ve srovnání s předchozím týdnem začal počet nakažených výrazněji narůstat. Zvýšilo se také reprodukční číslo R, a to na hodnotu 1,2.
Článek
Adam Vojtěch se vrací na post ministra zdravotnictví. Arenberger po 7 týdnech končí
Adam Vojtěch se vrací na post ministra zdravotnictví. Arenberger po 7 týdnech končí České ministerstvo zdravotnictví potkala další výměna. Petr Arenberger rezignoval na svůj post ministra zdravotnictví. Na jeho místo opět nastupuje Adam Vojtěch, který šéfoval rezortu zdravotnictví do září loňského roku.
Článek
V Česku zemřelo první dítě s covidem, potvrdil ÚZIS. Šlo o osmiletou holčičku
V Česku zemřelo první dítě s covidem, potvrdil ÚZIS. Šlo o osmiletou holčičku K 3. březnu zemřelo v Česku s novým koronavirem už 20 941 osob. Jak dokazují oficiální údaje ministerstva zdravotnictví, covid-19 má v tuzemsku první dětskou oběť. Koncem letošního února s covidem bohužel v Česku zemřelo první dítě mladší 15 let.
Článek
Za středu 6. ledna nově přibylo 17 668 nakažených koronavirem. Dosud jde o nejvyšší číslo v Česku
Za středu 6. ledna nově přibylo 17 668 nakažených koronavirem. Dosud jde o nejvyšší číslo v Česku Počet nově nakažených covidem-19 za středu 6. ledna v Česku opět nelichotivě stoupl. Na tento den připadlo 17 668 nově potvrzených pozitivních testů. Jde o nejvyšší číslo od začátku pandemie koronaviru v březnu 2020. Pozitivních bylo celkem 48 procent z 36 966 provedených PCR testů.
(6) Načíst více