Kategorie Ministerstvo zdravotnictví

Článek
V Česku v úterý 8. prosince přibylo 5 848 nakažených koronavirem. Jde o nejvyšší číslo za poslední dva týdny
V Česku v úterý 8. prosince přibylo 5 848 nakažených koronavirem. Jde o nejvyšší číslo za poslední dva týdny Jak uvádí statistika ministerstva zdravotnictví, v úterý 8. prosince v Česku vzrostl počet infikovaných covidem-19 o 5 848. Jde o nejvyšší nárůst za poslední dva týdny. Denní počet nově nakažených se již držel pod hranicí pěti tisíc, pouze v úterý 1. prosince hygienické stanice v Česku zaznamenaly 5 180 nových případů.
Článek
Koronavirus v Česku: Počet nově nakažených klesá, covid-19 má aktuálně méně než sto tisíc Čechů
Koronavirus v Česku: Počet nově nakažených klesá, covid-19 má aktuálně méně než sto tisíc Čechů Druhá vlna koronavirové nákazy je v Česku zřejmě na ústupu. Jak ukazují data, která zveřejňuje ministerstvo zdravotnictví, denní přírůstek nově nakažených klesá. K pátku 20. listopadu bylo aktuálně nakažených 95 501 Čechů. Počet aktivních nákaz novým koronavirem tedy v Česku klesl pod sto tisíc.
Článek
Koronavirus v Česku: Reprodukční číslo kleslo na hodnotu 0,8, podle dat má ČR vrchol pandemie koronaviru za sebou
Koronavirus v Česku: Reprodukční číslo kleslo na hodnotu 0,8, podle dat má ČR vrchol pandemie koronaviru za sebou V posledních dnech se snižuje počet pozitivně testovaných k celkovému počtu provedených testů a reprodukční číslo kleslo na hodnotu 0,8. Podle těchto dat se zdá, že Česko už má vrchol druhé koronavirové vlny za sebou. Roste však bohužel počet mrtvých. Od začátku pandemie koronaviru v Česku podlehlo k 12. listopadu již 5 570 lidí.
Článek
Koronavirus v Česku: V neděli 8. listopadu přibylo 3 608 pozitivně testovaných, epidemie podle ÚZIS zbržďuje
Koronavirus v Česku: V neděli 8. listopadu přibylo 3 608 pozitivně testovaných, epidemie podle ÚZIS zbržďuje V neděli 8. listopadu potvrdili hygienici celkem 3 608 testů pozitivních na koronavirus. Toto číslo bylo nejnižší za poslední čtyři týdny. Ještě předchozí neděli bylo pozitivně testovaných takřka o 3 tisíce více. Jak předpovídají modely Ústavu zdravotnických informací (ÚZIS), epidemie koronaviru v Česku zbržďuje.
Článek
Koronavirus v Česku: Celkem 11 984 nově potvrzených případů za úterý 20. října, jde o nejvyšší denní nárůst
Koronavirus v Česku: Celkem 11 984 nově potvrzených případů za úterý 20. října, jde o nejvyšší denní nárůst Epidemie koronaviru v Česku zaznamenala nelichotivý rekord. V úterý 20. října v tuzemsku přibylo dalších 11 984 potvrzených případů koronaviru. Jde přitom o nejvyšší denní nárůst infikovaných osob od začátku epidemie covidu-19.
Článek
Povinnost nosit roušky venku začíná platit ve středu 21. října. Výjimku mají členové jedné rodiny nebo lidé při sportování
Povinnost nosit roušky venku začíná platit ve středu 21. října. Výjimku mají členové jedné rodiny nebo lidé při sportování Od středy 21. října musí obyvatelé Česka začít dodržovat další nařízení spojené se zastavením koronavirové nákazy. Jde konkrétně o povinnost nosit roušky venku v zastavěném území obcí, pokud od sebe budou lidé blíže než dva metry.