Domácí zmrzlina z kondenzovaného mléka je nádherně krémová i bez zmrzlinovače. Vyzkoušejte recept ze dvou ingrediencí a otestujte další příchutě

Domácí zmrzlina z kondenzovaného mléka je nádherně krémová i bez zmrzlinovače. Vyzkoušejte recept ze dvou ingrediencí a otestujte další příchutě Zdroj: Shutterstock

K symbolům léta patří jednoznačně zmrzlina. Tuto pochoutku jíme v létě opravdu po kvantech. Kdyby vás honila mlsná, co si ji tak připravit doma? Vyzkoušejte recept na báječnou domácí zmrzlinu z kondenzovaného mléka. Tato zmrzlina má smetanovou příchuť, je krásně krémová i bez použití zmrzlinovače a připravíte ji z pouhých dvou ingrediencí.

Základní recept na domácí zmrzlinu z kondenzovaného mléka

Jak udělat zmrzlinu ze salka? Výroba domácí zmrzliny z kondenzovaného mléka je velmi snadná záležitost. Vše, co potřebujete, jsou následující ingredience, které si nachystejte v konkrétním poměru.

  • 1 plechovka slazeného kondenzovaného mléka (400 gramů)
  • 2 smetany na šlehání 33 % (2x 200 mililitrů)

Zdroj: Shutterstock Příprava domácí zmrzliny ze salka krok za krokem

1. Kondenzované mléko našlehejte v misce pomocí elektrického šlehače. Tímto způsobem jej zjemníte a nadýcháte.

2. V další misce vyšlehejte smetanu na šlehání do tuhé šlehačky.

3. Šlehačku a našlehané kondenzované mléko vmíchejte opatrně do sebe, přelijte do uzavíratelné plastové dózy a vložte do mrazničky. Po 5 hodinách již bude domácí zmrzlina z kondenzovaného mléka hotová.

Jak dochutit domácí zmrzlinu ze salka? Máte spoustu možností

Krémová zmrzlina z kondenzovaného mléka, kterou jste si připravili, má příjemnou smetanovou příchuť a je skvělým řešením, jak udělat domácí zmrzlinu i bez zmrzlinovače. S tímto základním receptem na domácí zmrzlinu si můžete zkusit dle libosti pohrát a připravit si i bez využití zmrzlinovače hned několik dalších příchutí.

✔ Přidejte do základního receptu kapku vanilkového extraktu a budete tak mít domácí vanilkovou zmrzlinu ze salka.

Zdroj: Shutterstock ✔ Pokud chcete jahodovou zmrzlinu ze salka, jemně vmíchejte do základního receptu 200 gramů čerstvých rozmixovaných jahod.

✔ Pro borůvkovou zmrzlinu ze salka zase použijte 200 gramů rozmixovaných čerstvých lesních borůvek.

✔ Máte chuť na karamelovou zmrzlinu ze salka? Místo klasického sladkého kondenzovaného mléka použijte v receptu zkaramelizované kondenzované mléko.

Zdroj: Tastingtable.com, Vareni.cz, Lidovky.cz
Autor:
Publikováno: 3. 7. 2023 13:09 Nahlásit obsah