Očkovací místa bez registrace: Kromě Prahy se lidé v Česku bez registrace naočkují i v Brně a Ostravě

Očkovací místa bez registrace: Kromě Prahy se lidé v Česku bez registrace naočkují i v Brně a Ostravě Zdroj: Shutterstock

Pro zájemce o očkování proti covidu-19 se v Česku otevřela očkovací místa bez nutnosti předchozí registrace. Od pondělí 12. července se lidé mohli nechat bez registrace naočkovat na dvou místech v Praze. Dobrou zprávou je, že přibydou další očkovací místa bez registrace. A to vždy po jednom v Praze, Brně a Ostravě.

V pondělí 12. července odstartovala v Praze svůj provoz dvě očkovací místa bez registrace, která se nacházejí v prostorách obchodního centra Westfield Chodov a Hlavního nádraží Praha. Jak uvádí ministerstvo zdravotnictví, na Chodově pracuje očkovací tým nemocnice IKEM a očkovací látkou je zde vakcína od společností Pfizer/Biontech. Provozní doba tohoto očkovacího místa je v pracovních dnech od 10 do 20 hodin a o víkendech od 10 do 19 hodin.

V budově pražského hlavního nádraží pracují týmy z Fakultní nemocnice Motol a Fakultní nemocnice Bulovka, které očkují jednodávkovou vakcínou od společnosti Johnson&Johnson. Otevírací doba tohoto očkovacího místa bez registrace je 7 až 19 hodin.

“Očkovací místa bez registrace trhají denně rekordy. Včera se v Praze na hlavním nádraží naočkovalo 445 lidí a v OC Chodov téměř 900. V pondělí 19. 7. otevřeme očkovací místo v OC na Smíchově. A ve středu 21. 7. místa v Brně v OC Olympia a Ostravě v centru Nová Karolína,” informoval v pátek 16. července na Twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Zdroj: Shutterstock Provoz očkovacího místa bez registrace v brněnské Olympii bude podle Vojtěcha každý den od 10 do 20 hodin. Očkovat se zde bude vakcínou od Pfizer/Biontech (Comirnaty), nebo od Johnson & Johnson (Janssen). Provozní doba očkovacího místa bez registrace v ostravském nákupním centru Forum Nová Karolína bude každý den od 8 do 19 hodin. Očkovací látkou zde bude jednodávková vakcína od Johnson & Johnson (Janssen).

Pokud nechcete čekat ve frontě, využijte standardní očkovací místa s registrací. Skrze registrační systém na registrace.mzcr.cz si rezervujete svůj termín na místě, které vám nejvíce vyhovuje. Očkování si můžete domluvit i se svým praktickým lékařem. Možností je hodně,” dodal na Twitteru český ministr zdravotnictví.

Zdroj: Koronavirus.mzcr.cz, Twitter @adamvojtechano

Autor:
Publikováno: 19. 7. 2021 10:37 Nahlásit obsah