Kategorie Brno

Článek
Zemřel filozof Ernst Tugendhat. Prvních 8 let svého života strávil ve slavné vile Tugendhat
Zemřel filozof Ernst Tugendhat. Prvních 8 let svého života strávil ve slavné vile Tugendhat V německém Freiburgu zemřel v pondělí 13. března 2023 brněnský rodák, německý filozof židovského původu Ernst Tugendhat. Patřil k nejvýznamnějším současným filozofům v oblasti analýzy jazyka. Dožil se požehnaného věku - na věčnost odešel v 93 letech.
Článek
Náhle zemřela maskérka z Dobré ráno, Brno! Herečka Ivana Hloužková měla 62 let
Náhle zemřela maskérka z Dobré ráno, Brno! Herečka Ivana Hloužková měla 62 let V pondělí 6. března 2023 nečekaně zemřela herečka Ivana Hloužková, která po celý svůj život patřila k hvězdám brněnské divadelní scény. V poslední době jste ji mohli vidět také na televizních obrazovkách jako maskérku v seriálu České televize Dobré ráno, Brno! Ivaně Hloužkové bylo pouhých 62 let.
Článek
Zemřela neteř Huga Hasse a první manželka Milana Kundery. Operní zpěvačka Olga Haasová-Smrčková měla 85 let
Zemřela neteř Huga Hasse a první manželka Milana Kundery. Operní zpěvačka Olga Haasová-Smrčková měla 85 let V neděli 11. prosince 2022 tento svět navždy opustila nadaná herečka a operní zpěvačka Olga Haasová-Smrčková. Brněnská rodačka a umělkyně, jejíž profesní dráha byla spjata s Národním divadlem v Brně, zemřela v 85 letech po dlouhé těžké nemoci. Zbytek svého života strávila v Domově důchodců v Brně Maloměřicích.
Článek
Blešák s VODICÍM PSEM
Blešák s VODICÍM PSEM aneb „Blechy u nás nechytíte, ale můžete ulovit něco zajímavého, a ještě navíc přispět na dobrou věc“
Článek
Nepozornou dívku v Brně málem smetla projíždějící tramvaj. Že unikla smrti o vlásek, si ani nevšimla
Nepozornou dívku v Brně málem smetla projíždějící tramvaj. Že unikla smrti o vlásek, si ani nevšimla O štěstí v neštěstí může mluvit mladá dívka, kterou na zastávce Antonínská v samém centru Brna málem srazila projíždějící tramvaj. Řidič tramvaje naštěstí včas zareagoval a před dívkou přecházející tramvajové koleje včas zabrzdil. Paradoxně si tato dívka vůbec nevšimla, v jakém nebezpečí se nachází, a klidně odkráčela dál.
Článek
Ewa Farna prozradila svůj vztah k Brnu: Je to boží město!
Ewa Farna prozradila svůj vztah k Brnu: Je to boží město! Ač polsko-česká zpěvačka Ewa Farna pochází z těšínského Slezska a nyní jako “náplava” zakotvila u Prahy, prozradila, že má ve svém srdci také Brno. O tom, že si jihomoravskou metropoli velmi oblíbila a nedá na ni dopustit, se rozepsala i na svém Instagramu. Brno je podle Ewy Farne boží.
Článek
Americká filmová hvězda John Malkovich přijede 26. července do Kroměříže. V rozhovoru prozradil, jak se těší
Americká filmová hvězda John Malkovich přijede 26. července do Kroměříže. V rozhovoru prozradil, jak se těší Slavný hollywoodský herec John Malkovich se 26. července představí v Podzámecké zahradě v Kroměříži. A to v rámci divadelního představení The Music Critic, se kterým již na jiném místě Česka nevystoupí. John Malkovich nám v rozhovoru přiblížil nejen tento divadelní projekt. Svěřil se také, jaký osobní vztah má k Brnu či Karlovým Varům.
Článek
Monika Bagárová a Makhmud Muradov: Definitivní rozchod, zpěvačka se stěhuje do Brna
Monika Bagárová a Makhmud Muradov: Definitivní rozchod, zpěvačka se stěhuje do Brna Zpěvačka Monika Bagárová oznámila prostřednictvím instagramového stories definitivní rozchod s Makhmudem Muradovem, se kterým má dvouletou dceru Ruminku. Monika a Mach se rozešli už jednou, slepený vztah se jim ovšem nepodařilo zachránit a jdou definitivně od sebe.
Článek
Šelmy se chystají do BRNA
Šelmy se chystají do BRNA Unikátní seriál nočních běhů NN NIGHT RUN a BĚH PROTI RAKOVINĚ se po roce vrací bez restrikcí do BRNA. Uskuteční se 14. května v Brně jih.
(15) Načíst více