Jak vyčistit toustovač? Nad připečeným sýrem zvítězíte i díky triku s pečicím papírem

Jak vyčistit toustovač? Nad připečeným sýrem zvítězíte i díky triku s pečicím papírem Zdroj: Shutterstock

Milujete tousty? V tom případě je u vás doma v permanentním vytížení toustovač. Pokud je každodenní využití na tomto přístroji opravdu znát, pusťte se do jeho čištění. Přinášíme několik tipů, jak snadno vyčistit toustovač, abyste jej zbavili všech nečistot. Také vám prozradíme trik s pečicím papírem, díky kterému zvítězíte i nad připečeným sýrem.

Tipy, jak snadno vyčistit toustovač

Bojujete pravidelně proti připečenému sýru nebo rozteklému kečupu v toustovači? Následné čištění tohoto přístroje dá spoustu práce. Co dělat, aby tomu tak nebylo? Vyzkoušejte několik osvědčených fíglů pro snadné čištění toustovače. O které se konkrétně jedná?

Zdroj: Shutterstock V toustovači nechte přes noc působit vlhké papírové kuchyňské utěrky

Připravte si zhruba pět útržků čistých papírových kuchyňských utěrek. Každou ze stran, která se bude dotýkat špinavých plotýnek toustovače, jemně postříkejte vodou v rozprašovači. Papírové utěrky vložte do toustovače, který přiklopte a nechte jej takto přes noc. Toustovač ovšem nesmí být zapnutý v elektřině.

Kuchyňské utěrky do sebe tímto způsobem nasají mastnotu a špínu. Připečené nečistoty navíc změkčí, takže vám bude ráno stačit, když toustovač do čista lehce vytřete měkkým hadříkem namočeným ve vlažné vodě.

Toustovač lehce vyčistíte také klasickým octem

Chcete toustovač vyčistit opravdu rychle? V tomto případě vyzkoušejte fígl s klasickým octem. Toustovač v prvé řadě zapojte do elektřiny na 60 sekund a následně jej vypojte. Špinavé plotýnky toustovače pak rovnoměrně postříkejte klasickým octem a toustovač na 10 minut zavřete. 

Po uplynutí této doby toustovač otevřete a dočistěte jej měkkým hadříkem namočeným ve vlažné vodě. Na závěr toustovač vytřete do sucha pomocí papírových kuchyňský utěrek.

Zdroj: Shutterstock Trik s pečicím papírem při zapékání toustů

Přáli byste si, aby toustovač zůstal perfektně čistý i po pravidelném používání? Při zapékání toustů začněte používat pečicí papír. Ustřihněte jej na dvakrát tak, aby přesahoval okraje toustovače a abyste jím mohli před zapečením zespodu a svrchu překrýt celý toust.

Jak pečicí papír v toustovači konkrétně používat? Zapněte toustovač a udělejte si svůj oblíbený toast. Ustřihnutý pečicí papír rozložte na rozpálenou plotýnku toustovače, poté do toustovače vložte toast, který opět překryjte pečicím papírem. Toustovač zavřete a svůj toust nechte zapéct tak, jak jste zvyklí. 

Díky tomuto triku s pečicím papírem můžete dát konečně sbohem připečenému sýru, vyteklému kečupu i jiným nečistotám, mastnotě a špíně.

Zdroj: Onlyu.cz, Magazinplus.cz, Expert.cz
Autor:
Publikováno: 5. 5. 2022 09:01 Nahlásit obsah