Obličejová jóga: Domácí lifting, který vyhlazuje vrásky

Obličejová jóga: Domácí lifting, který vyhlazuje vrásky Zdroj: Shutterstock.com

Na obličejovou jógu není nikdy pozdě. Ať už je vám třicet, čtyřicet nebo padesát let. Tato speciální obličejová gymnastika vám pomůže vyhladit vrásky, projasnit rysy tváře a dodat vaší pleti mnohem mladistvější vzhled. Vyzkoušejte několik základních cviků obličejové jógy, které vám už za pár týdnů zpevní a vyhladí obličej.

Obličejová jóga účinkuje lépe než krémy proti vráskám

O obličejové józe se právem říká, že je tisíckrát účinnější nežli drahé krémy proti vráskám, botox či další estetické zákroky. Pokud se budete tomuto jednoduchému cvičení věnovat každý den, budete mít štíhlejší obličej, pevnější pleť a zbavíte se přebytečných vrásek či dvojité brady.

Kolik minut denně byste měla obličejovou jógu trénovat? Pro tuto obličejovou gymnastiku si každý den vyhraďte ideálně deset až třicet minut a ve svém cvičení nepolevujte celé dva měsíce. Po tomto období můžete zmírnit. Bude tedy stačit, když se následně budete obličejové józe věnovat každý druhý den.

Základní cviky obličejové jógy

Abyste si pomocí obličejové jógy vyhladila vrásky ve tváři a zpevnila ochablé mimické svaly, vyzkoušejte těchto pět základních cviků, které provádějte každý den. Možná, že se budete při cvičení obličejové jógy cítit hloupě, ale výsledky, kterých po pár týdnech dosáhnete, budou mluvit za vše.

1. Začněte s rozehřívacím cvičením

Zdroj: Koko Hayashi | Skin fit gym V rámci obličejové jógy se nejprve pusťte do rozehřívacího cvičení. Zavřete oči a pravidelně několikrát po sobě foukněte co nejvíce vzduchu do svých rtů a tváří. Tímto způsobem uvolníte svaly svého obličeje. Rozehřívacímu cvičení se věnujte jednou až třikrát denně. Praktikovat jej můžete i tehdy, když se budete cítit pod stresem.

2. Dejte sbohem dvojité bradě

Zdroj: Koko Hayashi | Skin fit gym Stoupněte si, uvolněte ramena a své paže svěste dolů. Poté zakloňte svou hlavu dozadu tak, aby vaše brada směřovala kolmo ke stropu. V této pozici vyšpulte rty a vyplázněte jazyk. S vypláznutým jazykem setrvejte 5 sekund, poté svou hlavu dejte dolů. Opakujte celkem třikrát po sobě, a to jednou až dvakrát denně. Pokud je pro vás tento cvik alespoň trochu namáhavý, obličejovou jógu cvičíte skutečně efektivně.

3. Vyhlaďte linii úsměvu

Zdroj: Koko Hayashi | Skin fit gym Vadí vám, že když se usmíváte, dělají se vám kolem rtů hluboké vrásky? V první řadě se rozhodně nepřestaňte usmívat, právě úsměvem totiž zpevňujete svůj lícní sval. Vrásky, které se vám při úsměvu vytváří, zkuste vyhladit zevnitř, a to pomocí svého jazyka.

Linii svého úsměvu jednoduše zevnitř přejíždějte jazykem. K pravé a následně levé vnitřní tváři přilepte svůj jazyk a kolem linie úsměvu dělejte jazykem velmi malé kroužky. A to nejprve po směru a pak proti směru hodinových ručiček. Tomuto cvičení obličejové jógy se věnujte alespoň jednou denně.

4. Zbavte se ochablých tváří

Zdroj: Koko Hayashi | Skin fit gym S ochablými tvářemi bojuje spousta žen. Jestli je to i váš problém, zbavíte se jej díky obličejové józe. Stačí, když budete svými čelistmi pravidelně pohybovat do levého a pak pravého boku. Na každé straně setrvejte deset sekund. Toto cvičení protáhne vaše mimické svaly a zároveň zlepší elasticitu vaší pokožky. Věnujte se mu ideálně třikrát až pětkrát denně.

5. Bojujte proti vráskám kolem očí

Zdroj: Koko Hayashi | Skin fit gym Stoupněte si, uvolněte ramena a svěste ruce. Svou bradu namiřte směrem dolů ke svému hrudníku, svá ústa otevřete do tvaru oválu. Zároveň se svýma očima podívejte směrem ke stropu, hlavu však nechte v původní pozici a nehýbejte s ní. Vydržte takto tři sekundy a poté se pokuste svůj horní ret zastrčit co nejvíce do úst. Tento cvik provádějte jednou denně.

Autor:
Publikováno: 7. 2. 2020 10:36 Nahlásit obsah