Nepozornou dívku v Brně málem smetla projíždějící tramvaj. Že unikla smrti o vlásek, si ani nevšimla

Nepozornou dívku v Brně málem smetla projíždějící tramvaj. Že unikla smrti o vlásek, si ani nevšimla Zdroj: Shutterstock

O štěstí v neštěstí může mluvit mladá dívka, kterou na zastávce Antonínská v samém centru Brna málem srazila projíždějící tramvaj. Řidič tramvaje naštěstí včas zareagoval a před dívkou přecházející tramvajové koleje včas zabrzdil. Paradoxně si tato dívka vůbec nevšimla, v jakém nebezpečí se nachází, a klidně odkráčela dál.

Dopravní podnik města Brna (DPMB) zveřejnil ve středu 17. srpna video, za kterého tuhne krev v žilách. V tomto zhruba čtyřminutovém videozáběru můžete z pozice řidiče tramvaje vidět průjezd křižovatkou směr zastávka Antonínská na Lidické ulici v Brně.

Řidič nejprve zpomaluje tramvaj v reakci na osobní vozidlo, když v tom do kolejiště před jedoucí tramvaj nakráčí bez rozhlédnutí mladá dívka. Tu před neštěstím zachránila duchapřítomnost řidiče, který tramvaj (brněnsky šalinu) zcela zastavil.

Dívku od tramvaje dělily pouhé centimetry. Jak ukazuje video, paradoxně si celé události nevšimla, nebo na tuto situaci zareagovala naprosto chladně, a odkráčela bez jakékoliv reakce od tramvaje dál do ulic Brna.

Zdroj: Shutterstock “... právě proto považujeme naše řidiče za hrdiny,” okomentoval na Facebooku video přímo DPMB. Podle mluvčí DPMB Hany Tomaštíkové toto video pochází z pátku 12. srpna a jelikož se naštěstí nikomu nic nestalo, případ se již dále neřeší.

DPMB chtěl naopak zveřejněním videa s dívkou, která bez rozhlédnutí vstoupila před jedoucí tramvaj, varovat před podobným chováním. Jak upozornila mluvčí Hana Tomaštíková, podobných případů totiž v Brně přibývá.

“Byli jsme ve druhém vagonu. Řidič je fakt borec, že to ubrzdil. Poté se ještě přišel ujistit, že se nikomu nic nestalo. Správný chlap, děkujeme!” napsala na Facebooku žena, která celou nepříjemnou situaci coby cestující zažila na vlastní kůži. “Díky za komentář. JJ, je to borec. Sice u nás jezdí s šalinou jen brigádně, ale už téměř 30 let,” odpověděl na její komentář DPMB.

Zdroj: DPMB | Facebook.com, Novinky.cz

Autor:
Publikováno: 19. 8. 2022 09:22 Nahlásit obsah