Co jíst během dne, aby hubnutí byla hračka? Tady je návod

Co jíst během dne, aby hubnutí byla hračka? Tady je návod Zdroj: Shutterstock

Každý, kdo už nějaké to kilo navíc zhubl, vám poví, že je nejen obzvláště důležitá strava, ale je také podstatné, kdy si jednotlivá jídla dopřejete. Protože kvalitní strava ve správný čas s dostatečnou porcí pohybu dokáže opravdové zázraky!

Proto jsme si pro vás připravili pár rad, jak se během dne stravovat, díky kterým zhubnete raz dva:

Snídaně

Co dělat, když prostě ráno nemáte hlad? Je to způsobené tím, že po nočním spánku je hladina cukru v krvi naprosto vyrovnaná a tím pádem nepociťujeme hlad. Jenže pokud se snažíte doopravdy a dlouhodobě zhubnout, je snídaně nezbytná, protože pokud ji záměrně vynecháte, o to víc sníte třeba na oběd.

Naučte se tedy snídat pokrmy s nízkým glykemickým indexem. Vhodné jsou například vajíčka, celozrnné pečivo či ovesné vločky, které jsou navíc velmi prospěšné pro naše zažívání.

Zdroj: Shutterstock

Dopolední svačina

V tuto hodinu byste si měli dopřát porci ovoce a doplňte to ještě kvalitní bílkovinou v podobě ořechů nebo dokonce i tvrdým sýrem. Cukr, který ovoce obsahuje, nám sice dodá potřebnou energii, ale díky němu budeme mít také rychle hlad a právě pomocí kvalitní bílkoviny se hlad nedostaví.

Oběd

Vynecháním obědu ničeho nedosáhnete, spíše naopak. Tím, že se oběd podává v poledne, si můžete ještě dopřát vyšší podíl sacharidů. Mějte však na paměti, že by měl být váš oběd vyvážený, a to v podobě stejného podílu masa (nebo jiných bílkovin), přílohy (sacharidů) a zeleniny (vlákniny).

Určitě také nemusíte mít výčitky, když si dáte těstoviny nebo když máte chuť na pořádný steak, jen si k němu dejte větší porci zeleniny bez přílohy.

Odpolední svačina

Pokud se snažíte něco málo zhubnout, v těchto hodinách byste se měli už vyhnout přísunu sacharidů (ovoce). Nejideálnější je tedy zelenina například se sýrem, vajíčkem či bílým kvalitním jogurtem.

Zdroj: Shutterstock

Večeře

Obrovskou chybu, kterou dělá většina lidí je ta, že se snaží nejíst po páté hodině. Správně byste si měli poslední jídlo dopřát dvě až tři hodiny před spaním. Důležité však je, aby vaše večeře byla kvalitním zdrojem bílkovin s minimem sacharidů. Určitě vyřaďte z jídelníčku bílé pečivo, přílohy nebo také jídla, která obsahují majonézu. Nejlepší volbou jsou zeleninové saláty například s kuřecím masem, tuňákem a můžete přidat také vajíčko.

V takto pozdních hodinách byste už neměli konzumovat ovoce, raději místo něj zvolte bílý jogurt nebo tvaroh.

Intervaly mezi jednotlivými jídly by také neměly být delší než tři hodiny, proto si každé jídlo rozvrhněte do celého dne tak, abyste neměli hlad.

Autor:
Publikováno: 4. 10. 2021 10:47 Nahlásit obsah