Dezinfekční gel na ruce vyrobíte i doma: Potřebujete vodku, aloe vera gel a tee tree olej

Dezinfekční gel na ruce vyrobíte i doma: Potřebujete vodku, aloe vera gel a tee tree olej Zdroj: Shutterstock.com

Koronavirová nákaza se šíří Českem. Právě proto se nedostatkovým zboží stávají nejen respirátory a roušky, ale také dezinfekční gely na ruce. Účinnou dezinfekci, která vaše ruce zbaví choroboplodných zárodků, si však můžete vyrobit i doma. A to ze čtyř základních ingrediencí.

Dezinfekční gel na ruce jako nedostatkové zboží

V době, kdy naše zdraví ohrožuje nový typ koronaviru, je pro nás základní nezbytností dodržování hygienických pravidel. Ne vždy si však můžeme umýt ruce mýdlem pod tekoucí vodou, proto není od věci, když budeme mít při sobě dezinfekční gel. Jenže v současnosti jde o nedostatkové zboží, které chybí ve většině českých drogérií a lékáren.

Výroba domácí dezinfekce krok za krokem

Dobrou zprávou ovšem je, že dezinfekční gel na ruce si můžete během chvíle vyrobit také v domácích podmínkách, a to pouze ze čtyř složek. Poté stačí nanést gel rovnoměrně na ruce, díky čemuž během několika vteřin zničíte většinu choroboplodných zárodků. Jak tedy na přípravu domácího dezinfekčního gelu na ruce?

Zdroj: Shutterstock.com Potřebujete:

  • klasickou vodku
  • aloe vera gel
  • esenciální tee tree olej
  • esenciální levandulový olej
  • malou uzavíratelnou plastovou láhev, kterou lze stlačit, nebo která má dávkovač ve spreji či pumpičku

Jakým způsobem postupovat

1. Naplňte láhev z jedné čtvrtiny až jedné třetiny vodkou.

2. Do vodky nakapejte 10 až 15 kapek tee tree oleje a 10 až 15 kapek levandulového oleje.

3. Zbytek lahve doplňte aloe vera gelem.

4. Danou směs v lahvičce dobře protřepejte a máte hotovo.

Zdroj: Shutterstock.com Účinky jednotlivých složek domácího dezinfekčního gelu

Každá ingredience, která je součástí domácího dezinfekčního gelu na ruce, plní velmi důležitou funkci. Alkohol, tedy i vodka, ničí různé druhy choroboplodných zárodků. Spolehlivě si poradí například s virem chřipky. Antivirové účinky má také esenciální tee tree olej, esenciální olej z levandule zase působí dezinfekčně a antisepticky.

Jelikož alkohol při častém používání vysušuje pokožku rukou, jeho dopad eliminuje aloe vera gel, který má zase hydratační účinky. Právě díky této přísadě zůstane po použití domácího dezinfekčního gelu pokožka rukou hebká a vyživená.

Autor:
Publikováno: 3. 3. 2020 10:17 Nahlásit obsah