Americká filmová hvězda John Malkovich přijede 26. července do Kroměříže. V rozhovoru prozradil, jak se těší

Americká filmová hvězda John Malkovich přijede 26. července do Kroměříže. V rozhovoru prozradil, jak se těší Zdroj: Shutterstock

Slavný hollywoodský herec John Malkovich se 26. července představí v Podzámecké zahradě v Kroměříži. A to v rámci divadelního představení The Music Critic, se kterým již na jiném místě Česka nevystoupí. John Malkovich nám v rozhovoru přiblížil nejen tento divadelní projekt. Svěřil se také, jaký osobní vztah má k Brnu či Karlovým Varům.

V červenci se do ČR chystáte s projektem The Music Critic, na co se mohou těšit fanoušci, kteří vás znají především z filmů?

Music Critic je hra od Aleksey Igudesman, která byla uvedena před pár lety na festivalu Julian Rachlina v Dubrovníku. V této hře čtu ty nejhorší hudební kritiky Beethovena, Brahmse, Shumanna a dalších klasických umělců a živý orchestr, který je se mnou na jevišti, během představení tyto skladby hraje.

Hra se bude konat v Kroměříži, nedaleko Brna, navštívil jste někdy Brno?

Pouze jsem projížděl vlakem, nikdy jsem v Brně nebyl. Prý se tam ale dokonce narodil můj dědeček. V Praze jsem byl mnohokrát, také v Plzni, ale v Brně zatím ne.

Pokud budete mít čas, tak doporučuji Brno navštívit, je to malé, ale krásné město, věřím, že se vám bude líbit.

Výborně, navštívím.

Zdroj: Vanity club Ve vaší hře, kde hlavní postava kritizuje klasickou hudbu od Bacha, Mozarta, ale také od Antonína Dvořáka, jednoho z našich největších skladatelů. Máte rád klasickou hudbu? 

Ano, klasickou hudbu mám velmi rád. Za posledních deset až patnáct let jsem pracoval na mnoha věcech s klasicistními umělci.

A jakou jinou hudbu máte rád?

Dá se říct, že mám rád všechny druhy hudby.

V letech 2009 a 2011 jste navštívil filmový festival v Karlových Varech. V roce 2009 jste také obdržel Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Jak na festival a Karlovy Vary vzpomínáte?

Karlovy Vary jsou krásné město, dokonce moje velmi blízká přítelkyně přiváží na filmový festival mnoho filmových režisérů, herců a dalších osobností. To město se mi moc líbí, oba dva roky jsem se setkal s Václavem Havlem, kterého jsem měl rád choval k němu velký respekt.

Z 45. ročníku, kde jedete v Taxíku s asijským řidičem, to bylo vtipné.

To tedy ano.

Mnoho herců a umělců používá pro komunikaci s fanoušky sociální sítě, ale vás jsem tam nenašel.

To jste ani nemohl, protože mám tolik práce, že na sociální sítě nemám vůbec čas.

Nevím, jestli víte, že v Česku je velmi populární dabing. Někdy, když lidé slyší hlas dabéra, vědí, že je to John Malkovich. Slyšel jste už některého z vašich českých dabérů?

To jsem nevěděl a myslím, že jsem ani nikoho z nich neslyšel.

Jen pro vaši informaci jsem zjistil, že vás v ČR mluvilo 29 dabérů. Možná se některý z nich přijde podívat do Kroměříže na vaše představení.

To je vtipné, tak to by mohli dabovat i moje představení (smích).

Zdroj: Shutterstock Když jsem se díval, jak lidé hodnotí vaše filmy na Česko-slovenské filmové databázi, jedním z nejoblíbenějších filmů je "Burn After Reading". Jak vzpomínáte na nahrávání tohoto filmu?

Vzpomínám na to velmi rád rád, na filmu se podíleli výborní lidé. Měl jsem rád všechny, se kterými jsem spolupracoval - skvělý George Clooney, Richard Jenkins a neskutečně vtipný Brad Pitt. Moc se mi líbila spolupráce s Joem a Ethanem Cohenovými. Celkově měl ten film velmi kvalitní obsazení. 

Jaké máte plány na léto?

Během pandemie jsem natočil 14 filmů a některé z nich budou teď vycházet. Aktuálně jsem v Chorvatsku a pracujeme zde na workshopech v oblasti klasické hudby. Také teď točím pro Apple TV nový seriál, který se odehrává na konci druhé světové války a konci nacistické okupace Paříže a Francie a bude o módních ikonách - Christianu Diorovi a Coco Channel.

Když mluvíte o streamovacích službách, máte něco zajímavého, na co se aktuálně rád díváte?

Ze seriálů, které jsem v poslední době viděl se mi nejvíce líbil seriál Slow Horses se skvělým obsazením v čele s Garym Oldmanem dalšími velmi kvalitními britskými herci.

Autor:
Publikováno: 20. 7. 2022 09:06 Nahlásit obsah