Deset pádných důvodů, proč by všechny ženy měly pít pivo!

Deset pádných důvodů, proč by všechny ženy měly pít pivo! Zdroj: Shutterstock.com

Dnes tu máme něco pro všechny milovnice piva. Určitě všechny víme, že nadměrná konzumace alkoholu pro naše zdraví není příliš dobrá, jenže my se dnes podíváme na to, proč bychom my ženy měly pít pivo a na jeho pozitivní účinky.

Alkohol, a to teď máme na mysli i víno či nějaký likér, je zdraví škodlivý, ale pokud budete konzumovat jedno pivo denně, spíše než škodlivé to bude pro naše tělo prospěšné. Hned vám vysvětlíme proč. Pivo je nápoj, který je sám o sobě velmi bohatý na vitamín B a protein a to dokonce mnohem více než víno a navíc má stejné množství antioxidantů.

Zdroj: Shutterstock.com

Pivo tedy obsahuje tzv. flavonoidy, což jsou účinné antioxidanty a minerální látky, které jsou pro mnoho metabolických procesů v našem těle důležité. Dá se tedy říct, že konzumace piva rozumným způsobem může naše zdraví spíše posílit.

Seznam 10 skvělých důvodů, proč pít jedno pivo denně:

  1. Sníží nám cholesterol, protože obsahuje vlákninu, která snižuje hladinu LDL cholesterol poměrně velmi efektivně.
  2. Je také prokázáno, že pivo může pomoci při prevenci proti tvorbě krevních sraženin.
  3. Pivo podporuje ledviny a následně tedy snižuje o 40 % riziko vzniku ledvinových kamenů.
  4. Vysoký obsah křemíku může mít vliv na sílu našich kostí.
  5. Pivo je bohatým zdrojem vitamínu B, B1, B2, B6 a také B12. Ti, kdo si tedy s oblibou rádi dají pivo, mají v těle až o 30 % vyšší hladinu vitamínu B než ti, co konzumují jiný druh alkoholu.
  6. Pivo dokáže snížit riziko infarktu a podle odborníků to dělá dokonce 40 % až 60 % oproti těm, kteří jej nepijí vůbec.
  7. Pivo vám může pomoci při nespavosti, protože obsahuje kyselinu nikotinovou (vitamín B3) a laktoflavin.
  8. Také podporuje funkci mozku, proto mají konzumenti piva menší pravděpodobnost onemocnění Alzheimerovou chorobou.
  9. Je skvělé pro naši pokožku, protože látky, které obsahuje, ji dělají zdravou, hladkou a mladistvou. Vitamíny v něm obsažené naši pokožku také regenerují a odstraňují pigmentové skvrny.
  10. Pokud jste často ve stresu, pivo může být skvělým řešením, jak s ním bojovat. Podle studie na univerzitě v Montrealu mohou dvě sklenice piva potlačit pocity úzkosti a stresu.
Autor:
Publikováno: 31. 12. 2021 16:37 Nahlásit obsah