Filmová pohádka Zlatovláska 2025: I v nové verzi se objeví Petr Štěpánek, tentokrát v jiné roli

Filmová pohádka Zlatovláska 2025: I v nové verzi se objeví Petr Štěpánek, tentokrát v jiné roli Zdroj: Shutterstock

Kultovní pohádka Zlatovláska z roku 1973 s Petrem Štěpánkem a Jorgou Kotrbovou v hlavní roli si získala srdce dětí a dospělých. Po více než 50 letech se můžete těšit na novou filmovou verzi této pohádky. Zlatovláska 2025 bude mít premiéru příští rok v lednu a opět se v ní objeví Petr Štěpánek. Tentokrát však v jiné roli.

Klasický příběh o Zlatovlásce z pera Karla Jaromíra Erbena, který byl nezapomenutelně zfilmován v roce 1973, dostane zbrusu nový háv. Před několika dny totiž odstartovalo natáčení nové verze filmové Zlatovlásky, jehož režisérem je Jan Těšitel.

Pojítkem mezi verzí pohádky z roku 1973 a současnou verzí se stal herec Petr Štěpánek, který původně ztvárnil ústřední postavu Jiříka. V nové Zlatovlásce dostal roli krále – Zlatovlásčina otce, kterého v původní verzi hrál Ladislav Pešek.

„Je to už 52 let, co jsme točili původní Zlatovlásku a tehdy moji roli krále hrál Ladislav Pešek. Tento scénář je samozřejmě trochu jiný a moc se mi na něm líbí, že počítá s velkým množstvím zvířat, která navíc mluví. I tady si jde Jiřík pro Zlatovlásku, ale doprovází ho zvířátka,“ objasnil oblíbený pětasedmdesátiletý herec.

Role Jiříka bojujícího o přízeň zlatovlasé princezny se ve Zlatovlásce 2025 ujal student JAMU Tomáš Weber. 

„S Petrem Štěpánkem jsme se potkali, ale řekli jsme si, že se ty dvě role ani filmy nedají srovnávat. Když jsem se ho navíc ptal na nějakou radu, jak k této roli přistoupit, řekl mi: Chlapče, na to si musíš přijít sám,“ uvedl 24letý herec.

Ve Zlatovlásce 2025 se objeví také herci Marek Lambora, Jasmína Houf, Ján Jackuliak nebo Marián Mitaš. Můžete se těšit i na psíka Štístka, kterého “hraje” Parson Russel teriér jménem Boreggo. V nové verzi pohádky nebude chybět ani padesátka dalších zvířátek nejrůznějších druhů a samozřejmě také předělávka známé písně “Zlatovlásko, krásko”.

Zajímá vás, kdy si můžete na novou Zlatovlásku zajít do kina? Její premiéra je naplánována na leden 2025. A že se máme na co těšit!

Zdroj: Bioscop.cz, Kinobox.cz
Autor:
Publikováno: 11. 4. 2024 11:06 Nahlásit obsah