Šelmy se chystají do BRNA

Šelmy se chystají do BRNA Zdroj: night-run.cz

Unikátní seriál nočních běhů NN NIGHT RUN a BĚH PROTI RAKOVINĚ se po roce vrací bez restrikcí do BRNA. Uskuteční se 14. května v Brně jih.

Stejně jako v jiných městech, i na jihu Moravy budou připraveny odpolední závody pro děti POMOZTE DĚTEM KIDS CUP. V areálu Hněvkovského budou jejich tratě rozděleny podle věku, nicméně medaili s medvídkem dostanou v cíli všichni. Stejně jako účastníci nesoutěžního NUTREND FAMILY RUN. V rámci této dvoukilometrové trati se může běžet nebo i jít, klidně i s kočárkem nebo domácím mazlíčkem. V cíli pak každý dostane medaili, na které je vyobrazená liška.

Zdroj: night-run.cz S přicházející tmou pak přijde řada na dva hlavní závody – ve čtvrt na devět odstartuje BĚH proti rakovině prsu pro nadaci Bellis na pět kilometrů, který bude mít charitativní podtext. O hodinu později, už za tmy, pak odstartuje NN NIGHT RUN na deset kilometrů. Zatímco běžci na pět kilometrů dostanou v cíli krásnou medaili s motýlem, za uběhnutí deseti kilometrů je černá noční šelma. Kdo chce, může za den stihnout i tři závody.

Zdroj: night-run.cz Na závody seriálu NN NIGHT RUN často míří naprostí začátečníci, kteří si chtějí závod užít. Naopak tyto závody nevyhledává česká špička a tak mají šanci na hezký výsledek i výkonnostní běžci. I když je nutno dodat, že i zde jde poslední roky úroveň nejrychlejších rychle nahoru, což souvisí s růstem zájmu. Startovní listina se pozvolna zaplňuje, proto je radno se zaregistrovat co nejdříve. Přihlášky najdete na http://www.night-run.cz

Autor:
Publikováno: 10. 5. 2022 12:14 Nahlásit obsah