Diety, solárium i botox. Co vše musí podstupovat účastnice dětských soutěží krásy?

Diety, solárium i botox. Co vše musí podstupovat účastnice dětských soutěží krásy?

Bezstarostné dětství plné her a kamarádů patří většinou k nejšťastnějším obdobím našeho života. Bohužel ne u všech dětí tomu tak je. Příkladem jsou holčičky účastnící se dětských soutěží krásy. Co vše jsou rodiče schopní udělat, aby se jejich dcera stala malou královnou krásy?

Soutěže krásy jsou poměrně populární i v naší zemi. Porotci hodnotí nejen vzhled dívek, ale i jejich charisma a celkový dojem. Pro dívky, které se do těchto soutěží přihlašují, je výhra jejich celoživotním snem. Pokud zaujmou mají velkou šanci se v budoucnu živit jako modelky. V Česku najdeme dokonce i několik soutěží krásy, které se týkají děti. Děti jsou však posuzovány podle svého celkového vystupování či talentu a není od nich vyžadováno, aby se stylizovaly do rolí dospělých modelek. Dovedete si představit, že by vaše dítě v podobné soutěži vystupovalo a muselo by být nalíčené, oblečené v sexy oblečení a svůj volný čas trávilo v soláriu? V USA je toto běžná realita.

V Americe se soutěže malých královen krásy těší obrovské popularitě a mnoho rodičů jim neváhá věnovat veškerou energii. Malé dívky jsou nuceny věnovat veškerý svůj volný čas přípravám na soutěže a jen málokdy mají šanci si třeba jít hrát ven s kamarády.

Dívky musí věnovat 100 % svého času i enegie přípravě na soutěže. Zdroj: www.babygaga.com

Místo toho, aby si tato děvčátka užívala bezstarostná dětská léta, musejí na popud svých matek podstupovat a absolvovat soutěže, které dokážou s křehkou dětskou psychikou pořádně zamávat. Vždyť která malá holčička by si nechávala dobrovolně vytrhávat obočí, nosila nánosy make-upu a lepila si řasy? Nemluvě o tom, že je jejich matky dopují energetickými drinky, aby na soutěžích, které trvají i několik hodin, vydržely.

Zajímá vás, co vše musí dívky v rámci těchto dětských soutěží podstupovat? Podívejte se na naše video, které jsme pro vás připravili.

A co si o dětských soutěžích krásy myslíte vy? Myslíte si, že se jedná o nevinou zábavu nebo o činnost, která by měla být raději zakázána? Dejte nám vědět do komentářů, co si o dětských soutěžích krásy myslíte vy.

Autor:
Publikováno: 13. 3. 2019 14:00 Nahlásit obsah