Kategorie Děti

Článek
V rakouském Grazu zemřel kojenec po těžké infekci černého kašle. Čeští vakcinologové proto doporučují těhotným ženám očkování
V rakouském Grazu zemřel kojenec po těžké infekci černého kašle. Čeští vakcinologové proto doporučují těhotným ženám očkování Černý kašel v Rakousku si vyžádal smrt několik týdnů starého miminka. V nemocnici v Grazu neboli Štýrském Hradci zemřel kojenec v důsledku těžké infekce černého kašle. Tuto smutnou zprávu přinesl v úterý 19. března 2024 rakouský list Kleine Zeitung.
Článek
Mapa škol zapojených do stávky: Podívejte se, zda bude zavřená i škola vašich dětí
Mapa škol zapojených do stávky: Podívejte se, zda bude zavřená i škola vašich dětí Na pondělí 27. listopadu 2023 vyhlásili učitelé výstražnou stávku. Jak to bude ve škole, kterou navštěvují zrovna vaše děti? Zkuste nahlédnout do mapy škol zapojených do stávky, kterou aktualizuje Učitelská platforma a která se postupně plní.
Článek
Nealkoholické pivo: Pro děti je škodlivé, upozorňuje dětská lékařka
Nealkoholické pivo: Pro děti je škodlivé, upozorňuje dětská lékařka Nealkoholické pivo dětem do rukou rozhodně nepatří, a to ani v těch největších vedrech jako příjemné osvěžení. I když nealko pivo svou chutí připomíná spíše limonádu nežli ležák, může dětem vážně ublížit. Před škodlivostí nealkoholického piva varovala rodiče na sociálních sítích přímo dětská lékařka.
Článek
Davos Klosters – s kolem, s pohorami nebo s dětmi
Davos Klosters – s kolem, s pohorami nebo s dětmi Švýcarský Davos Klosters je rájem turistů i mekkou trailového bikingu, neboť lokalita hostí nejdelší singltrail Švýcarska. Zároveň jde ale o destinaci nakloněnou dětem, o čemž například svědčí obří dětský park na Madrise.
Článek
Instruktorka plavání varuje rodiče: Bazénovou osušku nikdy nedávejte dětem přes ramena!
Instruktorka plavání varuje rodiče: Bazénovou osušku nikdy nedávejte dětem přes ramena! Letní sezona se nezadržitelně blíží. Spousta z nás bude trávit volný čas na koupalištích a u bazénu. Toho si je vědoma také certifikovaná instruktorka plavání Nikki Scarpati, která na svém TikToku zveřejnila velmi důležité varování pro všechny rodiče. Vysvětlila jim, proč by svým dětem neměli nikdy dávat bazénovou osušku přes ramena.
Článek
Nevyhazujte mléčné zuby svých dětí. Možná se vám budou hodit
Nevyhazujte mléčné zuby svých dětí. Možná se vám budou hodit Většina z nás si pamatuje na moment z dětství, kdy vám vypadl zub. Zatímco pro některé z nás to byl důvod k panice, pro další to byla legrace. Zub jsme pak vyhodili nebo si ho nechali na památku. Vědci nám však nyní vzkazují, abychom si mléčné zuby v každém případě schovali. Proč?
Článek
Majka fialová je nejjedovatější brouk Česka. V Německu kvůli ní zavírají dětská hřiště
Majka fialová je nejjedovatější brouk Česka. V Německu kvůli ní zavírají dětská hřiště Na nejjedovatějšího brouka Česka, majku fialovou, na jaře často narazíte během procházky přírodou. I když je majka fialová velmi plachý brouk, který sám od sebe nezaútočí, u malých dětí může kontakt s tímto hmyzem představovat vážné ohrožení zdraví. Své o tom ví v sousedním Německu, kde kvůli přemnožené majce fialové zavírají dětská hřiště.
(52) Načíst více