Instruktorka plavání varuje rodiče: Bazénovou osušku nikdy nedávejte dětem přes ramena!

Instruktorka plavání varuje rodiče: Bazénovou osušku nikdy nedávejte dětem přes ramena! Zdroj: Shutterstock

Letní sezona se nezadržitelně blíží. Spousta z nás bude trávit volný čas na koupalištích a u bazénu. Toho si je vědoma také certifikovaná instruktorka plavání Nikki Scarpati, která na svém TikToku zveřejnila velmi důležité varování pro všechny rodiče. Vysvětlila jim, proč by svým dětem neměli nikdy dávat bazénovou osušku přes ramena.

Osuška přes ramena představuje pro děti velké riziko

Jak dítě osušit a bezpečně zabalit do ručníku poté, co vyleze z bazénu? Právě na tuto otázku dala rodičům ve svém tiktokovém videu odpověď instruktorka plavání Nikki Scarpati. Podle této mladé ženy může dítěti správné zabalení do osušky zachránit život v případě, že by spadlo do bazénu.

Rodiče dávají dětem osušku běžně přes ramena, aby jim bylo po koupání teplo. Tato metoda je ale podle Nikki Scarpati velmi nebezpečná a může ohrozit zdraví, popřípadě život dítěte.

Zdroj: Shutterstock Jak zabalit dítě do bazénové osušky? Nechte volná ramena

“I já jsem to jako rodič několikrát udělala, i když jsem si to nejprve neuvědomila. Pokud by ale dítě zabalené takto v osušce spadlo do bazénu, všechny jeho končetiny by byly omezeny v pohybu mokrou osuškou,” upozornila v tiktokovém videu instruktorka plavání.

Nikki Scarpati všem rodičům doporučuje, aby svému dítěti poté, co vyleze z vody, ručníkem osušili ruce a následně mu osušku omotali kolem trupu tak, aby mělo ruce volné. Když by náhodou spadlo do bazénu, bude mít volné končetiny a bude s nimi moci ve vodě snadno pohybovat.

Zdroj: Shutterstock Rodiče děkují instruktorce plavání za cenné rady

Přemýšlet nad tím, jak dítě zabalit do ručníku či osušky poté, co vyleze z bazénu, většinu rodičů nikdy vůbec nenapadlo. Proto po tiktokovým postem poděkovali instruktorce plavání za velmi cenné rady. Našli se dokonce tací, co teorii Nikki Scarpati potvrdili, neboť danou situaci zažili na vlastní kůži.

“Můžu jenom potvrdit. Když mi byli dva roky, spadla jsem s ručníkem kolem ramen do hlubokého bazénu a museli mě zachraňovat," uvedla jedna ze sledujících.

Zdroj: Tyla.com, Tiktok.com

Autor:
Publikováno: 8. 6. 2023 12:34 Nahlásit obsah