Kategorie Nebezpečí

Článek
Dětské rukávky do vody nejsou zárukou bezpečí. Virální video šokovalo svět
Dětské rukávky do vody nejsou zárukou bezpečí. Virální video šokovalo svět Spousta rodičů dává svým malým dětem na plavání dětské rukávky, o kterých si myslí, že jejich ratolesti udrží bezpečně nad hladinou. Jak názorně předvedla jedna maminka ve svém instagramovém videu, jde o mylnou domněnku. Dětské rukávky do vody mohou být samy o sobě extra nebezpečné.
Článek
Nebezpečná dětská hřiště: Nikdy nesedejte na skluzavku spolu s dítětem, varuje rodiče influencerka
Nebezpečná dětská hřiště: Nikdy nesedejte na skluzavku spolu s dítětem, varuje rodiče influencerka I když jsou dětská hřiště navržena co nejbezpečněji, na skluzavkách, prolézačkách či houpačkách číhají na děti mnohá rizika, o kterých rodiče nemají často ani tušení. Na jednu takřka školáckou chybu upozornila na Instagramu jedna americká maminka. Rodiče varovala před tím, aby se svými dětmi nikdy společně nesedali na skluzavku.
Článek
Instruktorka plavání varuje rodiče: Bazénovou osušku nikdy nedávejte dětem přes ramena!
Instruktorka plavání varuje rodiče: Bazénovou osušku nikdy nedávejte dětem přes ramena! Letní sezona se nezadržitelně blíží. Spousta z nás bude trávit volný čas na koupalištích a u bazénu. Toho si je vědoma také certifikovaná instruktorka plavání Nikki Scarpati, která na svém TikToku zveřejnila velmi důležité varování pro všechny rodiče. Vysvětlila jim, proč by svým dětem neměli nikdy dávat bazénovou osušku přes ramena.
Článek
Proč nenechávat brýle v autě na palubní desce? Odpověď se bude hodit každému řidiči
Proč nenechávat brýle v autě na palubní desce? Odpověď se bude hodit každému řidiči V letních období jsou sluneční brýle základní nezbytností každého řidiče. Ve velkých vedrech byste si ale měli na tuto pomůcku dávat extra pozor a nenechávat ji v autě poté, co dořídíte a zamknete auto. Odpověď na to, proč jsou sluneční brýle v autě během vysokých letních teplot obzvlášť nebezpečné, by měl znát každý řidič.
Článek
Máte doma psa? Nikdy mu nedávejte jako pamlsek tohle ovoce
Máte doma psa? Nikdy mu nedávejte jako pamlsek tohle ovoce Ačkoliv jsou psi všežravci, existují potraviny, které by vůbec neměli konzumovat a které jim mohou způsobit opravdu velmi vážné komplikace. Takovýchto potravin je nesčetně mnoho, a proto jsme pro vás vybrali jednu, o které jen málo lidí ví a která je obzvláště nebezpečná.
Článek
Maminka varuje ostatní rodiče před okenními žaluziemi. Její tříletý syn se na jejich šňůře málem oběsil
Maminka varuje ostatní rodiče před okenními žaluziemi. Její tříletý syn se na jejich šňůře málem oběsil Máte malé děti? V tom případě je jistě střežíte jako oko v hlavě a snažíte se jim zajistit co nejbezpečnější domov. Jenže v bytech či domech se nalézají různé předměty, o kterých by nás ani ve snu nenapadlo, že by mohly dětem ublížit. Jde třeba o okenní žaluzie, na jejichž rizika upozornila na sociálních sítích jedna otřesená maminka.
Článek
Chorvatské rybáře vyděsil nebezpečný parazit přisátý k lodi. Mihule mořská saje krev z ryb i mořských savců
Chorvatské rybáře vyděsil nebezpečný parazit přisátý k lodi. Mihule mořská saje krev z ryb i mořských savců Rybáře z chorvatského ostrova Šolta, který se nachází v Jaderském moři, potkalo v předchozích dnech velmi nemilé překvapení. K jejich lodi se přisála nebezpečná parazitická ryba mihule mořská. I když na první pohled vypadá nevinně jako úhoř, nenechte se zmást. Z ryb a mořských savců vysává krev, její oběť následně zemře.
Článek
Majka fialová je nejjedovatější brouk Česka. V Německu kvůli ní zavírají dětská hřiště
Majka fialová je nejjedovatější brouk Česka. V Německu kvůli ní zavírají dětská hřiště Na nejjedovatějšího brouka Česka, majku fialovou, na jaře často narazíte během procházky přírodou. I když je majka fialová velmi plachý brouk, který sám od sebe nezaútočí, u malých dětí může kontakt s tímto hmyzem představovat vážné ohrožení zdraví. Své o tom ví v sousedním Německu, kde kvůli přemnožené majce fialové zavírají dětská hřiště.
(37) Načíst více