Maminka varuje ostatní rodiče před okenními žaluziemi. Její tříletý syn se na jejich šňůře málem oběsil

Maminka varuje ostatní rodiče před okenními žaluziemi. Její tříletý syn se na jejich šňůře málem oběsil Zdroj: Shutterstock

Máte malé děti? V tom případě je jistě střežíte jako oko v hlavě a snažíte se jim zajistit co nejbezpečnější domov. Jenže v bytech či domech se nalézají různé předměty, o kterých by nás ani ve snu nenapadlo, že by mohly dětem ublížit. Jde třeba o okenní žaluzie, na jejichž rizika upozornila na sociálních sítích jedna otřesená maminka.

Že obyčejné žaluzie a okenní rolety v sobě mohou skrývat velké nebezpečí, neměla dříve maminka Arika Hernandez z amerického Utahu vůbec ponětí. Její postoj se změnil ve chvíli, když se její tříletý syn na šňůře od žaluzií při obyčejné dětské hře málem oběsil.

Jako varování pro další rodiče sdílela tato maminka synův příběh na svém Facebooku. Jak to celé probíhalo? Její tříletý syn Kai si hrál na horní palandě dvoupatrové postele ve svém dětském pokojíčku. Následně se jeho pozornost zaměřila na šňůru, kterou se ovládají žaluzie.

Zdroj: Shutterstock Chlapec si při hře omotal šňůru od žaluzií kolem krku, protože - jak později své mamince řekl - chtěl si vyrobit náhrdelník. Když se posléze snažil šňůru z krku sundat, nešlo mu to, a tak se nakonec rozhodl skočit z postele - toto rozhodnutí by pro něj mohlo mít fatální následky, kdyby se tato silná šňůra od žaluzií neroztrhla.

Naštěstí vše dobře dopadlo a hoch skončil “pouze” s odřeninami na krku. Když chlapeček spadl na zem, bouchnutí uslyšela jeho máma, která mu ihned přispěchala na pomoc a odvezla jej do nemocnice.

Šokovaní lékaři uvedli, že tento chlapec měl obrovské štěstí. Také chlapcova maminka napsala na Facebooku, že šňůra od žaluzií je velmi pevným materiálem a že její syn skončil s pouhými oděrkami lze považovat za hotový zázrak.

Máte se šňůrou od žaluzií podobné zkušenosti? Napište nám do komentářů.

Zdroj: Thesun.co.uk, Popsugar.co.uk

Autor:
Publikováno: 22. 5. 2023 13:44 Nahlásit obsah