Co se starým svetrem: Vyrobte si z něj polštář, nákrčník i věnec

Co se starým svetrem: Vyrobte si z něj polštář, nákrčník i věnec Zdroj: Homemadehomeideas.com

Dlouhé zimní večery doslova zvou k tomu, abychom se pustili do tvoření. Zvlášť pokud jste už udělala průvan v šatníku a vyřadila z něj několik starých svetrů. Toto pletené oblečení rozhodně není na odpis. Dejte mu druhou šanci a vyrobte si z něj třeba polštář, potah hrnečku nebo nákrčník. Možností, co se starým svetrem, máte nekonečně mnoho.

Jestli ráda tvoříte, nikdy byste se neměla zbavovat starých svetrů, které už roky nenosíte. Na recyklaci těchto pletených kousků si po večerech vyhraďte pár hodin času a zkuste z nich vykouzlit nové věci. Ze starých svetrů můžete například vytvořit bytové, ale i módní doplňky, které oživí zejména váš zimní outfit. O které konkrétně jde?

Bytové doplňky ze starého svetru: Povlak na polštář nebo lampu

Zdroj: Countryliving.com Pokud chcete, aby váš domov působil útulným dojmem, sáhněte právě po starém svetru. Ušít si z něj totiž můžete krásné povlaky na polštáře. Starý svetr použijte také jako stylový povlak na lampu. A nejen to. Starým svetrem zkuste potáhnout rovněž staré květináče, vázy na květiny, svícny nebo sedací a opěrnou část staré židle.

Starý svetr zajistí tu pravou pohodu: Třeba jako povlak na hrneček

Zdroj: Cats-beauty-blog.blogspot.com Chcete si užít pohodové chvíle se šálkem čaje, kakaa či kávy v ruce? I v tomto případě vám ještě hřejivější atmosféru dodá starý svetr. Ušijte si z něj stylový potah na hrneček. Z jemného starého svetru zkuste vytvořit také podtácky.

Ušijte si patchworkovou deku

Zdroj: Homemadehomeideas.com Není nic lepšího než se zachumlat pod deku. Proč byste si tedy tuto deku nemohla ušít právě ze starých vyřazených svetrů? Jednotlivé svetry nastříhejte na čtverce či obdélníky, které k sobě postupně sešijte, jako kdy byste vyráběla patchworkovou deku. Dbejte na to, aby se vzory a barvy svetrů k sobě hodily. S výsledkem pak budete opravdu spokojená!

Vyrobte si módní doplněk: Nákrčník, náramek nebo bezprstové rukavice

Zdroj: Onegoodthingbyjillee.com Jste-li kreativnější a máte-li navíc šikovné ruce, ze starého svetru si můžete ušít také něco na sebe. Nádherně vypadá například pletený nákrčník doplněný o knoflíky. Na zápěstí můžete nosit zase stylový svetrový náramek. Ze starého svetru si zkuste ušít rovněž bezprstové rukavice, které zaručí, že vám už nikdy nebude zima.

Starý svetr využijete i k dekorativním účelům: Jako věnec nebo ozdobu

Zdroj: Homemadehomeideas.com Ze starého svetru si můžete vyrobit také stylovou dekoraci. Co říkáte například na zimní pletený věnec na dveře? Ze starého svetru může vzniknout i pletená halloweenská dýně, anebo stylová ozdoba na vánoční stromeček.

Autor:
Publikováno: 22. 1. 2020 09:41 Nahlásit obsah