Jak složit ubrousky na vánoční stůl? Do tvaru hvězdy nebo vánočního stromku

Jak složit ubrousky na vánoční stůl? Do tvaru hvězdy nebo vánočního stromku Zdroj: Shutterstock

Součástí vánočně prostřeného stolu je celá řada doplňků. Najdete mezi nimi i papírové či látkové ubrousky, které však na stole nenechávejte jen tak, nýbrž je vkusně poskládejte. Zajímá vás, jak slavnostně složit ubrousky, které budou součástí vaší štědrovečerní tabule? Vyzkoušejte následující návody, které se stojí za to naučit s předstihem.

Skládání ubrousků do tvaru vánočního stromečku

Připravte letos svým blízkým milé překvapení. Když usednou ke štědrovečerní večeři, na slavnostně prostřeném stole jim přichystejte ubrousek poskládaný do tvaru vánočního stromečku. Látkové či papírové ubrousky originálně složené do stromečku dodají vaší vánoční tabuli punc jedinečnosti a elegance.

Jak složit ubrousek do tvaru stromečku? Krok za krokem se řiďte návodem ve videu. Ke skládání přitom použijte ubrousek v jednotné barvě, a to nejlépe v červené, zelené nebo bílé. Špičku vánočního stromku poskládaného z ubrousku přitom na závěr ozdobte třpytivou hvězdou nebo mašlí.

Skládání ubrousků do tvaru vánoční hvězdy

Popustit uzdu kreativitě a designově ozdobit vánoční tabuli můžete i jinak. Co si tak sváteční stůl zpestřit nádhernou vánoční hvězdou poskládanou opět z papírových nebo látkových ubrousků? I když je způsob skládání ubrousků do tvaru hvězdy náročnější nežli do tvaru vánočního stromku, když se budete řídit návodem ve videu, s výsledkem budete nadmíru spokojeni.

Skládání ubrousků do tvaru decentní kapsičky na příbory

Rozhodli jste se, že vaše štědrovečerní večeře půjde naopak velmi decentní cestou, a ubrousky poskládané do tvaru vánočního stromečku nebo vánoční hvězdy na vaší slavnostní tabuli nenajdou uplatnění? V tom případě poskládejte papírové či látkové ubrousky do tvaru jednoduché kapsičky, do níž následně zastrčíte všechny potřebné příbory. Jestliže dáte přednost tomuto skládání vánočních ubrousků, jistě budete souhlasit s tím, že v jednoduchosti je krása.

Jak na dokonalou vánoční tabuli? Soustřeďte se nejen na ubrousky

Chcete, aby byl váš slavnostně prostřený stůl na Štědrý večer opravdu dokonalý? Připravte si slavnostní vánoční ubrus nebo středový běhoun, se kterými barevně a stylově slaďte právě i poskládané ubrousky. Na vánoční tabuli patří dále talíře, sklenice, příbory, ale i dekorace jako třeba adventní věnec, drobné vánoční ozdoby, baňky, světelné řetězy, svíčky a svícny, perníčky nebo jedlové větvičky.

Nadekorovat štědrovečerní tabuli můžete různými způsoby. Tipy, jak prostřít vánoční stůl, pro vás máme v tomto našem článku

Zdroj: Jenženy.cz, Abecedazahrady.cz, YouTube.com
Autor:
Publikováno: 9. 12. 2021 09:54 Nahlásit obsah