Roušky jsou pro miminka rizikové. Čím je nahradit v případě nutnosti

Roušky jsou pro miminka rizikové. Čím je nahradit v případě nutnosti Zdroj: Shutterstock.com

Nosit roušky na veřejných místech je pro nás všechny povinností. Děti mladší dvou let však od 30. března dle nařízení vlády již roušky nosit nemusí. Zvlášť pro takové novorozence a kojence jsou totiž roušky velmi nebezpečné. Pokud jste rodičem malého dítěte, jakým způsobem jej tedy nejlépe ochráníte?

Rouška u malých dětí postrádá smysl

Nošení roušek má smysl, brání totiž dalšímu šíření pandemie koronaviru. Máte-li ale dítě mladší dvou let, jistě víte, že je problém mu roušku nasadit, a navíc docílit toho, aby ji nosilo správně. Rouška u takto malých dětí zkrátka postrádá smysl, a navíc pro vašeho potomka může být velmi nebezpečná.

Zvlášť u novorozenců, kojenců a batolat může rouška bránit ve volném dýchání. Dítě trpí nedostatkem kyslíku, čehož si však jeho rodiče často nemusí vůbec všimnout. Že má miminko nedostatek kyslíku poznáte zejména podle promodralých rtů nebo častějšího ublinkávání. Jde o velmi rizikovou záležitost, která může ve výjimečných případech skončit udušením.

Zdroj: Shutterstock.com Zůstaňte doma nebo kočárek zakryjte plenkou

Jestliže chcete v době koronavirové pandemie své miminko ochránit, zůstaňte s ním raději doma. Právě karanténa je v tuto chvíli tím nejlepším řešením. Pokud se svým miminkem chcete vyrazit na procházku, zakryjte mu bílou bavlněnou plenkou celý kočárek. V případě, že jste v přírodě, kde nepotkáváte žádné další lidi, tuto plenku můžete z kočárku samozřejmě sejmout.

A jak ochránit batole, které již v kočárku sedí? Vyhrňte mu jednoduše přes ústa a nos lehký bavlněný nákrčník. Při procházce liduprázdnou přírodou opět tuto ochranu mít vůbec nemusí.

Zdroj: Wireltern.de Vyhněte se prarodičům a dětským hřištím

Rouška brání v dalším šíření nového koronaviru. Jelikož u malých dětí, které roušky nosit nemusí, často onemocnění COVID-19 probíhá bezpříznakově, je velkým hazardem, abyste v současnosti navštěvovali prarodiče.

Koronavirus dokáže na různých površích přežít až několik dnů. Se svými malými dětmi se proto nyní vyhněte také dětským hřištím. Rozhodně je s sebou neberte ani na nákup. Rodinný nákup tak, jak jste na něj byli v minulosti zvyklí, by měl být pro vás v tuto chvíli tabu. Raději pověřte vždy jednoho člena své rodiny, který jej obstará a nakoupí vše potřebné.

Autor:
Publikováno: 9. 4. 2020 12:57 Nahlásit obsah