Kategorie Štědrý večer

Článek
Vánoční svátky českých celebrit: Kdo nepekl cukroví a kdo slavil Štědrý večer ve velkém?
Vánoční svátky českých celebrit: Kdo nepekl cukroví a kdo slavil Štědrý večer ve velkém? Vánoce 2021 jsou již za námi. Zajímá vás, jak si nejkrásnější svátky v roce užily některé české celebrity? Jak nasvědčují mnohé instagramové příspěvky, nejčastěji to bylo v kruhu rodinném. Kdo z českých známých tváří dodržuje na Vánoce speciální rodinný zvyk a kdo se otevřeně přiznal, že vůbec nepeče vánoční cukroví, ale pro příští rok se polepší?
Článek
Zapomenuté vánoční tradice a zvyky: V příštím roce vám zajistí štěstí, zdraví, bohatství i soudržnost rodiny
Zapomenuté vánoční tradice a zvyky: V příštím roce vám zajistí štěstí, zdraví, bohatství i soudržnost rodiny Kapří šupina pod talířem, krájení jablíčka nebo pouštění lodiček. To jsou nejoblíbenější tradice, které i v současné době patří k českým Vánocům. Ovšem jsou tu i další méně známé vánoční tradice a zvyky našich předků, na které jsem už dávno zapomněli. Které z nich stojí za to, abychom je začali o Vánocích zase dodržovat?
Článek
Krájení jablka na Vánoce patří k nejoblíbenějším tradicím. Má ale několik důležitých pravidel
Krájení jablka na Vánoce patří k nejoblíbenějším tradicím. Má ale několik důležitých pravidel Jaká je vaše nejoblíbenější vánoční tradice? Kromě pouštění lodiček či lití olova to je jistě také krájení jablíčka. Pomocí těchto štědrovečerních zvyků naši předkové nahlíželi do budoucnosti. Abyste podle krájení jablka na Vánoce mohli vyvěštit, zda budete v příštím roce zdraví a šťastní, držte se stejně jako naši předkové hned několika pravidel.
Článek
Jak složit ubrousky na vánoční stůl? Do tvaru hvězdy nebo vánočního stromku
Jak složit ubrousky na vánoční stůl? Do tvaru hvězdy nebo vánočního stromku Součástí vánočně prostřeného stolu je celá řada doplňků. Najdete mezi nimi i papírové či látkové ubrousky, které však na stole nenechávejte jen tak, nýbrž je vkusně poskládejte. Zajímá vás, jak slavnostně složit ubrousky, které budou součástí vaší štědrovečerní tabule? Vyzkoušejte následující návody, které se stojí za to naučit s předstihem.
Článek
Věštění na Štědrý den: Svou budoucnost poznáte z polínek, jablečné slupky i vykvetlé barborky
Věštění na Štědrý den: Svou budoucnost poznáte z polínek, jablečné slupky i vykvetlé barborky Štědrý den je magickou dobou, která se v minulosti pojila s věštěním budoucnosti. Naši předkové se během celého 24. prosince oddávali úkonům, v nichž se odrážely staré pohanské obyčeje. Věštění na Štědrý den jim umožnilo nahlédnout pod pokličku toho, co je v budoucnu čeká. Předpovědět budoucnost si zkuste podle vánočního věštění i vy.
Článek
Tradice a zvyky u vánočního stolu: Štědrovečerní stolování má svou nepsanou etiketu, některá pravidla jsou již zapomenutá
Tradice a zvyky u vánočního stolu: Štědrovečerní stolování má svou nepsanou etiketu, některá pravidla jsou již zapomenutá Za několik dní opět usedneme u štědrovečerní večeře. Není to pouze o tom, že si s rodinou pochutnáme na rybí polévce a smaženém kapru s bramborovým salátem a pak se vrhneme na rozbalování vánočních dárků. Štědrovečerní stolování má po staletí svá pravidla. Které tradice a zvyky se tedy vážou k vánočnímu stolu?
Článek
Jak prostřít vánoční stůl? Vaše štědrovečerní tabule bude nejkrásnější díky dekoracím, ubrusu či porcelánovému nádobí
Jak prostřít vánoční stůl? Vaše štědrovečerní tabule bude nejkrásnější díky dekoracím, ubrusu či porcelánovému nádobí K slavnostnímu prostření stolu máme příležitost po celý rok. Vánoce jsou však výjimečným obdobím, během kterého bychom měli vyšperkovat k dokonalosti i štědrovečerní tabuli. Nevíte ovšem, jak u vás doma prostřít vánoční stůl? Přinášíme vám ochutnávku těch nejkrásnějších štědrovečerních tabulí, jimiž se můžete přímo inspirovat.
Článek
Štědrovečerní zvyky a tradice: Vyvěští vám lásku, zdraví, štěstí i bohatství
Štědrovečerní zvyky a tradice: Vyvěští vám lásku, zdraví, štěstí i bohatství V neděli 22. prosince zapálíme poslední svíčku na adventním věnci. O této svíčce patřící ke čtvrté adventní neděli se říká, že přináší mír a pokoj. Konec adventu následně připadá na Štědrý večer. A právě k němu se vztahuje spousta oblíbených zvyků a tradic, pomocí kterých si můžete do následujícího roku vyvěštit štěstí, zdraví, bohatství i lásku.
Článek
Tajný Ježíšek: Zaveďte tuto obdarovávací hru i u vás doma, odpadne vám starost s nákupem vánočních dárků
Tajný Ježíšek: Zaveďte tuto obdarovávací hru i u vás doma, odpadne vám starost s nákupem vánočních dárků Nákup vánočních dárků se v současnosti pro mnohé z nás stává velmi tvrdým oříškem, zvlášť když máme velmi širokou rodinu. Pořád však máte čas vyhnout se předvánočnímu shonu a ulevit tak nejen svým nervům, ale i peněžence. Řešením pro vás je stále oblíbenější obdarovávací hra Tajný Ježíšek. V čem spočívá její podstata?