Kategorie Štědrý večer

Článek
Vánoční jídla ve světě: Co nesmí chybět na štědrovečerním stole
Vánoční jídla ve světě: Co nesmí chybět na štědrovečerním stole Vánoční jídla ve světě jsou různorodá, na štědrovečerním stole se tak nemusíte setkat pouze s houbovým kubou, rybí polévkou nebo smaženým kaprem s bramborovým salátem. Zajímá vás, na jakých jídlech si o Vánocích pochutnávají třeba v Itálii, Španělsku, Řecku nebo ve Velké Británii? Tak čtěte dále!
Článek
Vánoční dárky, které jsme dostávali za socialismu: Milovali jsme Mončičáky i retro sadu kadeřnice
Vánoční dárky, které jsme dostávali za socialismu: Milovali jsme Mončičáky i retro sadu kadeřnice Vzpomenete si na to, za kterého vánočního dárku jste měli jako děti největší radost? Pokud jste své první krůčky do života udělali ještě za socialismu, vaše dárky se jistě velmi lišily od těch, které nyní dostávají dnešní děti. Abyste si zavzpomínali, přinášíme vám ochutnávku hraček, které pod stromečkem běžně nacházely děti za minulého režimu.
Článek
Štědrovečerní zvyky a tradice: Vyvěští vám lásku, zdraví, štěstí i bohatství
Štědrovečerní zvyky a tradice: Vyvěští vám lásku, zdraví, štěstí i bohatství V neděli 22. prosince zapálíme poslední svíčku na adventním věnci. O této svíčce patřící ke čtvrté adventní neděli se říká, že přináší mír a pokoj. Konec adventu následně připadá na Štědrý večer. A právě k němu se vztahuje spousta oblíbených zvyků a tradic, pomocí kterých si můžete do následujícího roku vyvěštit štěstí, zdraví, bohatství i lásku.
Článek
Tajný Ježíšek: Zaveďte tuto obdarovávací hru i u vás doma, odpadne vám starost s nákupem vánočních dárků
Tajný Ježíšek: Zaveďte tuto obdarovávací hru i u vás doma, odpadne vám starost s nákupem vánočních dárků Nákup vánočních dárků se v současnosti pro mnohé z nás stává velmi tvrdým oříškem, zvlášť když máme velmi širokou rodinu. Pořád však máte čas vyhnout se předvánočnímu shonu a ulevit tak nejen svým nervům, ale i peněžence. Řešením pro vás je stále oblíbenější obdarovávací hra Tajný Ježíšek. V čem spočívá její podstata?
Článek
10 vánočních jídel, aneb Vánoce ve světě
10 vánočních jídel, aneb Vánoce ve světě Když se řekne štědrovečerní pokrm, vybaví se nám náš český kapr a bramborový salát a potom možná americký nadívaný krocan. Víte ale, co se jí na Štědrý večer třeba v takové Venezuele? Pojďte si s námi udělat vánoční gastrologický výlet do nejrůznějších koutů světa.
Článek
Bramborový salát pětkrát jinak
Bramborový salát pětkrát jinak Ke štědrovečerní večeři neodmyslitelně patří smažený kapr s bramborovým salátem. Možná, že máte ten svůj osvědčený recept. Pokud jej ovšem letos plánujete obměnit, zkuste se inspirovat následujícími pěti variacemi bramborových salátů. Určitě si pochutnáte.