Červené plesové šaty jsou nadčasovou záležitostí: Oblékněte se hned do několika odstínů

Červené plesové šaty jsou nadčasovou záležitostí: Oblékněte se hned do několika odstínů Zdroj: Shutterstock.com

Červená barva je nesmrtelná a ví o tom zejména ženy. Pokud aktuálně vybíráte šaty na ples, oblékněte se právě do této barvy, v níž budete nepřehlédnutelná. Červená barva však zahrnuje několik odstínů, a to od zemitějších až po ty výrazné. Pro který z nich se rozhodnete vy?

Sytě červená barva ráda provokuje

Zdroj: Shutterstock.com Pokud si obléknete plesové šaty v sytě červené barvě, počítejte s tím, že se stanete středem pozornosti a nikdo vás v nich nepřehlédne. Tato barva přímo září do okolí. Působí energicky, živě a mnohdy až provokativně.

Šarlatová neboli barva vlčího máku je barvou vášně a touhy

Zdroj: Pinterest.com Nepřehledná budete také v plesových šatech v šarlatovém odstínu, který připomíná okvětní plátky vlčího máku. Šarlatová je skvělou volbou na ples. Tomuto odstínu totiž lidé podvědomě přisuzují vášeň, touhu, energii, radost i sebevědomí. Šarlatová má na rozdíl od primární červené barvy nádech lehce do oranžova. Nádherně v něm vypadají také široké „áčkové“ sukně midi délek.

Rumělková má nádech do cihlova

Zdroj: Pinterest.com Jestliže nechcete být v červené tolik vidět, rozhodněte se pro rumělkovou. Jde o odstín přírodní rumělky, tedy jedovatého minerálu cinabaritu. Šaty v rumělkovém odstínu mají zabarvení do cihlova a působí teplejším a zemitějším nádechem.

Burgundská červená sluší brunetkám a zrzkám

Zdroj: Pinterest.com Burgundskou červenou jistě znáte také pod označením bordó nebo vínová barva. Jde zkrátka o odstín, který je odvozený od barvy burgundského vína a který se barevně pohybuje mezi tmavě červenou až tmavě červeno fialovou barvou. Po této tlumené barvě plesových šatů sáhněte zejména tehdy, nemáte-li odvahu na zářivě červenou. Burgundská červená sluší zejména brunetkám a zrzkám, které doslova rozzáří.

Karmínový odstín z vás udělá druhou Carmen

Zdroj: Pinterest.com K zemitým odstínům červené patří také karmínová barva. Jde o tmavě červený odstín, který má mírný nádech fialové barvy. Tento odstín v sobě na rozdíl od burgundské červené nese více modrých až fialových tónů. Díky karmínové barvě ze sebe na plese vykouzlíte doslova vášnivou a neodolatelnou ženu Carmen, ze které bude zářit zdravé sebevědomí.

Autor:
Publikováno: 7. 1. 2020 09:53 Nahlásit obsah