Američan měl po vykouření jointu bolestivou 12hodinovou erekci. Do tohoto stavu se dostal již po několikáté

Američan měl po vykouření jointu bolestivou 12hodinovou erekci. Do tohoto stavu se dostal již po několikáté Zdroj: Shutterstock.com

Kouření marihuany má spoustu vedlejších účinků. Jde nejen o problémy s pamětí, halucinace nebo zvýšenou chuť k jídlu. Své by o tom mohl vyprávět 32letý Američan z Georgie, který po vykouření jednoho jointu trpěl bolestivou erekcí, která s přestávkami trvala dvanáct hodin. Z nepříjemného stavu jej vysvobodili až lékaři.

Do nemocnice zavítal s kuriózním problémem

Podle vědeckých výzkumů marihuana působí i na lidskou sexualitu. Zvyšuje sexuální apetit, má vliv na kvalitnější orgasmus, ovšem vyvolává i řadu dysfunkcí. To je i případ 32letého muže z amerického Maconu ze státu Georgia, který zašel do místní nemocnice s poměrně kuriózním problémem.

Po vykouření marihuany se u něj totiž dostavila velmi bolestivá erekce, která trvala celých 12 hodin. Jak informoval server Journal of Cannabis Research, lékaři z nemocnice Coliseum Medical Centers muže vyšetřili, ovšem nezjistili u něj žádný zdravotní problém. Proto se začali zajímat o jeho životní styl.

Pomohla až injekce fenylefrinu

Tento muž jim prozradil, že je v posledním půlroce intenzivním uživatelem marihuany. Lékařům dále popsal, že jinak nebere žádné léky ani netrpí duševními nemocemi. Jedinou anamnézou byl jeho nízký tlak. Navíc uvedl, že se u něj několikahodinová erekce již několikrát dostavila, ovšem ne v takové intenzitě. Některá erekce podle jeho slov trvala zhruba čtyři hodiny, jiná šest hodin.

Zdroj: Shutterstock.com Tentokrát se však muž kvůli užívání marihuany dostal do vážného stavu, v důsledku kterého byl nutný lékařský zákrok. Dostal konkrétně injekci fenylefrinu, který zmírňuje otoky a díky kterému erekce do několika minut ustoupila. 

Může dojít k nevratnému poškození topořivých těles

Ošetřující lékaři tvrdí, že v tomto případě můžeme mluvit o určité formě priapismu. Jde konkrétně o vzácný stav několikahodinové velmi bolestivé erekce, ke kterému dochází bez erotického podnětu.

Rozhodně ovšem nejde o nic úsměvného. Tento stav je nejen bolestivý, ale pro plodnost muže velmi nebezpečný. Jestliže erekce trvá déle než 24 hodin, může v 90 procentech případů dojít k nevratnému poškození topořivých těles, a tedy k nemožnosti erekce.

Autor:
Publikováno: 30. 7. 2020 10:44 Nahlásit obsah