Kategorie Vánoční stůl

Článek
Jak složit ubrousky na vánoční stůl? Do tvaru hvězdy nebo vánočního stromku
Jak složit ubrousky na vánoční stůl? Do tvaru hvězdy nebo vánočního stromku Součástí vánočně prostřeného stolu je celá řada doplňků. Najdete mezi nimi i papírové či látkové ubrousky, které však na stole nenechávejte jen tak, nýbrž je vkusně poskládejte. Zajímá vás, jak slavnostně složit ubrousky, které budou součástí vaší štědrovečerní tabule? Vyzkoušejte následující návody, které se stojí za to naučit s předstihem.
Článek
Tradice a zvyky u vánočního stolu: Štědrovečerní stolování má svou nepsanou etiketu, některá pravidla jsou již zapomenutá
Tradice a zvyky u vánočního stolu: Štědrovečerní stolování má svou nepsanou etiketu, některá pravidla jsou již zapomenutá Za několik dní opět usedneme u štědrovečerní večeře. Není to pouze o tom, že si s rodinou pochutnáme na rybí polévce a smaženém kapru s bramborovým salátem a pak se vrhneme na rozbalování vánočních dárků. Štědrovečerní stolování má po staletí svá pravidla. Které tradice a zvyky se tedy vážou k vánočnímu stolu?
Článek
Jak prostřít vánoční stůl? Vaše štědrovečerní tabule bude nejkrásnější díky dekoracím, ubrusu či porcelánovému nádobí
Jak prostřít vánoční stůl? Vaše štědrovečerní tabule bude nejkrásnější díky dekoracím, ubrusu či porcelánovému nádobí K slavnostnímu prostření stolu máme příležitost po celý rok. Vánoce jsou však výjimečným obdobím, během kterého bychom měli vyšperkovat k dokonalosti i štědrovečerní tabuli. Nevíte ovšem, jak u vás doma prostřít vánoční stůl? Přinášíme vám ochutnávku těch nejkrásnějších štědrovečerních tabulí, jimiž se můžete přímo inspirovat.