Dětské rukávky do vody nejsou zárukou bezpečí. Virální video šokovalo svět

Dětské rukávky do vody nejsou zárukou bezpečí. Virální video šokovalo svět Zdroj: Shutterstock

Spousta rodičů dává svým malým dětem na plavání dětské rukávky, o kterých si myslí, že jejich ratolesti udrží bezpečně nad hladinou. Jak názorně předvedla jedna maminka ve svém instagramovém videu, jde o mylnou domněnku. Dětské rukávky do vody mohou být samy o sobě extra nebezpečné.

Jenom nafukovací rukávky nestačí

Během letních měsíců vyráží spousta rodin s dětmi k vodě. Aby si vodní radovánky opravdu užili, berou si s sebou nejrůznější pomůcky na bezpečné plavání. Kromě nafukovacích vest, kruhů nebo lehátek jde také o nafukovací dětské rukávky do vody.

Jak na Instagramu upozornila maminka Katya Ilery, dětské rukávky do vody nemají být jedinou pomůckou, na kterou by se měli rodiče spoléhat. Je tu totiž značné riziko, že se rukávky dítěti ve vodě vysvlečou a zůstane tak zcela bez ochranné pomůcky.

Maminka zveřejnila šokující video

Maminka Katya Ilery konkrétně na svém Instagramu sdílela šokující video, na kterém je malá holčička hozená z lodi do moře jen s dětskými nafukovacími rukávky. Dítě se následně potopilo a na hladinu se vynořily pouze jeho nafukovací rukávky.

Spousta lidí byla z tohoto videa v šoku. Poukázali na to, že by se pravděpodobně nic nestalo, kdyby holčička s nafukovacími rukávky jenom plavala. Ale jelikož byla hozená z výšky do vody, rukávky jí z paží sklouzly.

Zdroj: Shutterstock Dceři se nic nestalo, ujistila ostatní influencerka

Katya Ilery následně své instagramové sledující ujistila, že se její dcerce po natočení videa nic nestalo a že je v pořádku. 

“Pro upřesnění, má dcera chtěla sama skákat do vody. Nafukovací rukávky jí z paží lehce sklouzly proto, že měla na těle opalovací krém,” uvedla maminka, jejíž video je pro ostatní rodiče velkým varováním.

Zdroj: Instagram.com/katyaileri, Tyla.com
Autor:
Publikováno: 31. 7. 2023 09:24 Nahlásit obsah