Proč nenechávat brýle v autě na palubní desce? Odpověď se bude hodit každému řidiči

Proč nenechávat brýle v autě na palubní desce? Odpověď se bude hodit každému řidiči Zdroj: Shutterstock

V letních období jsou sluneční brýle základní nezbytností každého řidiče. Ve velkých vedrech byste si ale měli na tuto pomůcku dávat extra pozor a nenechávat ji v autě poté, co dořídíte a zamknete auto. Odpověď na to, proč jsou sluneční brýle v autě během vysokých letních teplot obzvlášť nebezpečné, by měl znát každý řidič.

Proč nenechávat brýle v autě? Vysvětlení přinesl britský portál Tyla, který sdílel šokující fotky zničeného interiéru vozidla. Zvlášť pokud necháváte své sluneční brýle během letních veder bez dozoru na palubní desce, tyto fotky byste měli rozhodně vidět.

Nepříjemná událost se stala 27. května 2023 v britském města Nottinghamshire. Řidič položil své sluneční brýle na palubní desku a poté vystoupil z vozu. Vzhledem k vysokým teplotám, které aktuálně panují ve Velké Británii, interiér vozu od slunečních brýlí vzplál.

Zdroj: Shutterstock K požáru osobního automobilu následně dorazili příslušníci Hasičského záchranného sboru Nottinghamshire, kteří začali auto hasit. S ohledem na tuto událost poté na svém Twitteru sdíleli fotky poničeného vozu jako varování pro ostatní řidiče.

“Není to poprvé, co jsme hasili požár způsobený slunečními brýlemi položenými na palubní desce,” uvedli hasiči z britského Nottinghamshire ve svém tweetu. Zároveň upozornili řidiče, aby v autě nikdy na přímém slunci nenechávali sluneční brýle nebo předměty podobného typu, které mohou způsobit požár.

Zdroj: Tyla.com, Twitter.com
Autor:
Publikováno: 2. 6. 2023 12:34 Nahlásit obsah