Face lift dieta slibuje hubnutí a odstranění vrásek: Opravdu funguje?

Face lift dieta slibuje hubnutí a odstranění vrásek: Opravdu funguje? Zdroj: Shutterstock.com

Ženy se do nekonečna zaobírají vlastním vzhledem. Jsou nespokojené, když mají nějaké to kilo navíc. Vadí jim, že se s přibývajícím věkem začínají na jejich obličeji objevovat první vrásky. Zkusit zabít dvě mouchy jednou ranou mohou díky face lift dietě, která slibuje viditelnou ztrátu kilogramů i odstranění vrásek. A to za pouhé tři dny.

Face lift dieta: Její autorkou je uznávaná dermatoložka Nicholas Perriconová

Autorkou face lift diety je americká dermatoložka Nicholas Perriconová. Tato uznávaná lékařka neuznává plastické operace obličeje ani botox. Naopak říká, že zastavit stárnutí a omladit svůj vzhled můžeme především díky pravidelnému cvičení a speciálnímu stravovacímu režimu.

Zdroj: Shutterstock.com

Důvod předčasného stárnutí? Volné radikály

Podle Perriconové jsou důvodem předčasného stárnutí především volné radikály, které se přirozeně nacházejí v každém lidském těle a které našemu tělu pomáhají v boji proti nejrůznějším infekcím. Když se ale počet volných radikálů v lidském těle zvýší, dochází k oslabení imunitního systému a také ke tvorbě vrásek.

Co je volný radikál? Jde o poškozenou molekulu (nebo atom), která ztratila jeden ze svých elektronů. A to z řady příčin. Nejčastějšími z nich je nedostatek spánku, kouření cigaret, pití alkoholu, nadměrné slunění nebo nadměrný přísun bílého cukru.

Zdroj: Shutterstock.com

Face lift dieta: V hlavní roli bílkoviny a antioxidanty

Protilátkami, které omezují množství volných radikálů v těle, jsou kvalitní bílkoviny a antioxidanty. Především ony navrací ztracený elektron zpátky do poškozených molekul. Na kvalitní potraviny obsahující vysoké množství bílkovin a antioxidantů se zaměřuje právě zmíněná face lift dieta.

Autorka face lift diety Nicholas Perriconová slibuje, že když se do této diety dáte, sníží se vám množství vrásek v obličeji. Také se vám zlepší stav vaší kůže, vlasů a nehtů. A navíc, bonusem nebo vedlejším produktem této face lift diety je ztráta kilogramů. 

Potraviny vhodné při face lift dietě

Ať už se pustíte do 3denní nebo 28denní face lift diety, váš jídelníček by měl obsahovat zejména tyto potraviny:

 • Losos – Tato ryba je bohatá na bílkoviny a omega3 mastné kyseliny. Bílkoviny obnovují buňky těla, mastné kyseliny vyživují pokožku, díky čemuž působí svěžejším dojmem. Losos navíc obsahuje vysoké množství antioxidantů.
 • Tmavě zelená zelenina – Zařaďte do svého jídelníčku špenát, rukolu, hlávkový salát, chřest, kapustu, růžičkovou kapustu, avokádo či brokolici. Tato tmavě zelená zelenina má v sobě vysoké množství antioxidantů, které neutralizují volné radikály a zabraňují stárnutí.
 • Ovoce – Zaměřte se zejména na borůvky, ostružiny, maliny, jahody, granátové jablko či červený rybíz. Do svého jídelníčku rovněž zařaďte meloun, jablka a hrušky. Najdete v nich obrovské množství antioxidantů. Navíc obsahují sacharidy s vysokým glykemickým indexem.
 • Při face lift dietě nejprve jezte proteiny, pak až sacharidy.

Zdroj: Shutterstock.com

3denní face lift dieta: Rozpis jídelníčku

Svému tělu můžete naordinovat buď 3denní nebo 28denní face lift dietu. Podle doktorky Perriconové se budete už po 3denní dietě, která obsahuje pouze tři jídla denně, cítit a vypadat mnohem lépe.

Jak 3denní dietní program v rámci face lift diety vůbec vypadá? Pro představu vám předkládáme vzorový jídelníček.

1. den

 • Snídaně: 100 gramů ovesných vloček a 100 gramů bobulového ovoce s kousky melounu, 1 až 2 sklenice vody
 • Oběd: salát z tmavě zelené zeleniny s olivovým olejem a citronovou šťávou, 1 až 2 sklenice vody
 • Večeře: 150 gramů lososa, 1 až 2 sklenice vody
 • Před spaním: 1 jablko

2. den

 • Snídaně: 100 až 160 gramů lososa (nebo kuřecího masa), 1 až 2 sklenice vody
 • Oběd: 1 kiwi nebo plátek citronu a 100 gramů bobulového ovoce, 1 až 2 sklenice vody
 • Večeře: půl misky dušené zeleniny (brokolice, špenát, chřest), 1 až 2 sklenice vody
 • Před spaním: 150 gramů bílého jogurtu

3. den

 • Snídaně: 3 míchaná vejce a jedno vejce natvrdo, 1 až 2 sklenice vody
 • Oběd: 150 gramů lososa nebo tuňáka, 1 až 2 sklenice vody
 • Večeře: salát z tmavě zelené zeleniny s olivovým olejem a citronovou šťávou, 1 až 2 sklenice vody
 • Před spaním: 1 hrst mandlí

Zdroj: Shutterstock.com Rada na závěr: Abyste svou pokožku během 3denní face lift diety co nejvíc hydratovali, měli byste podle doktorky Perriconové vypít 8 až 10 sklenic vody denně (1 sklenice = 200 ml). Část tekutin můžete nahradit nápoji, které jsou bohaté na antioxidanty – ideálně minerální vodou nebo zeleným čajem.

Autor:
Publikováno: 22. 3. 2019 14:00 Nahlásit obsah