Školáky přecházející přes přechod pro chodce dělil od tragédie zlomek sekundy. Pořízené video je varováním pro všechny

Školáky přecházející přes přechod pro chodce dělil od tragédie zlomek sekundy. Pořízené video je varováním pro všechny Zdroj: Shutterstock

Na YouTube se nedávno objevilo video, které svým obsahem šokovalo spoustu sledujících. Na záznamu pořízeném palubní kamerou vidíte dvě děti se školními taškami na zádech, které přecházejí přechod pro chodce. Z pořízeného videa tuhne krev v žilách a mělo by být varováním jak pro všechny chodce, tak řidiče.

Autorem šokujícího videa, které se objevilo na YouTube, je řidič osobního automobilu, který byl svědkem celého incidentu a který měl zapnutou palubní kameru. Tento muž zastavil na přechodu pro chodce, aby pustil dva malé školáky, kteří chtěli přejít.

Jenomže, když děti přecházely, v protisměru se proti nim vysokou rychlostí řítila bílá dodávka, jejíž řidič osoby na přechodu zřejmě neviděl. Stačila chybička a došlo by k obrovské tragédii.

"Vidíte, jak se děti otočily směrem ke mně, protože jsem zpozoroval rychle se blížící auto a začal jsem na ně troubit. Možná je to na chvíli zastavilo a podařilo se jim to přežít," napsal řidič osobního auta pod videem.

V každém případě, školáci, kteří šli přes přechod pro chodce, rozhodně neudělali nic v rozporu s bezpečností. Než vstoupili na přechod, rozhlédli se na obě dvě strany a navíc počkali, až je první auto pustí. Následně se vydali na druhou stranu silnice.

“Tato videa by se měla ukazovat v autoškolách. Znám lidi, kteří si myslí, že jezdí pomalu a bezpečně, a ani si takové situace neuvědomují. Na silnici musíte myslet o dva až tři kroky dopředu, bez ohledu na rychlost,” napsal jeden z komentujících pod videem.

Zdroj: Youtube.com

Autor:
Publikováno: 25. 4. 2024 13:00 Nahlásit obsah