Domácí camping salát: Exkluzivní retro pochoutka, která nikdy neomrzí

Domácí camping salát: Exkluzivní retro pochoutka, která nikdy neomrzí Zdroj: Shutterstock

Dali byste si něco dobrého na zub? Pokud chcete ke svačině zakousnout něco dobrého s pečivem, připravte si domácí camping salát. Tuto exkluzivní retro pochoutku ocení celá vaše rodina. Máme pro vás osvědčený recept na camping salát, po kterém se u vás doma doslova zapráší.

Camping salát jako retro pochoutka

Camping salát patřil ještě před rokem 1989 k nejoblíbenějším položkám z pultů obchodů s lahůdkami. Vyráběl se podle závazné československé státní normy (ČSN) stejně jako další svačinové saláty. Tedy vlašský, pařížský nebo pochoutkový. Od takového pařížáku nebo vlašáku se však camping salát mírně lišil, protože jeho hlavní ingrediencí byl salám. 

Camping salát je oblíbený také v současnosti, připravit si jej můžete již dle různých receptur. Často se mu říká také kempink salát nebo zbojnický salát. Chutí vám může připomínat rovněž ševcovský mls neboli sloní žrádlo, který má naopak podobu pomazánky.

Zdroj: Shutterstock Recept na domácí camping salát

Rádi byste si pochutnali na camping salátu? Velmi snadno si jej můžete připravit také doma. Vyzkoušejte následující recept na camping salát a budou se vám dělat boule až za ušima!

Suroviny na camping salát

  • 500 gramů plátkového salámu (šunkového, junioru nebo gothaje) nakrájeného na trojúhelníčky (osminky)
  • 100 gramů majonézy
  • 1-2 střední cibule nakrájené na nudličky
  • 3 střední kyselé okurky nastrouhané najemno nebo nakrájené na kostičky
  • zálivka: 2 PL (polévkové lžíce) kečupu, 2 PL plnotučné hořčice, 2 PL řepkového oleje, 2 PL octu, 2 PL worcestrové omáčky, 2 lžičky cukru krystalu
  • na ochucení: sůl, pepř, případně chilli

Příprava camping salátu krok za krokem

1. V misce smíchejte salám nakrájený na trojúhelníčky, majonézu, cibuli a kyselou okurku.

2. V kastrůlku krátce povařte zálivku z kečupu, hořčice, oleje, octu, worcestrové omáčky a cukru. Vzniklou směs odstavte a nechte vychladnout.

3. Vychladlou zálivku vmíchejte do směsi se salámem, majonézou, cibulí a okurkou. 

4. Vzniklý camping salát dochuťte solí a pepřem. Chcete-li, aby byl ostřejší, použijte také chilli.

5. Hotový camping salát dejte chladit do lednice, aby se jeho chutě skvěle prolnuly. Následně si na něm můžete pochutnat třeba s čerstvými křupavými rohlíky, se kterými je bezkonkurenční.

Zdroj: Recepty všeho druhu | Facebook.com, Mimibazar.cz
Autor:
Publikováno: 31. 1. 2023 09:12 Nahlásit obsah