Z 84leté italské babičky se díky koronaviru stala hvězda internetu. Nonna Nerina radí, jak na domácí těstoviny

Z 84leté italské babičky se díky koronaviru stala hvězda internetu. Nonna Nerina radí, jak na domácí těstoviny Zdroj: Instagram.com @pastawithgrandma

Chcete se dát do výroby domácích těstovin, ale nevíte jak na to? Potom si na internetu pusťte video se zkušenou italskou babičkou Nonnou Nerinou, která vám krok za krokem vysvětlí, jak postupovat. Tuto 84letou Italku v její lásce k vaření a sdílení kuchařských zkušeností s ostatními nezastavil ani koronavirus.

Poslední tři roky mířili turisté z celého světa do italského městečka Palombara Sabina, které leží severně od Říma. Proč právě sem? Žije zde babička Nonna Nerina, která je osobně učila, jak vyrobit italské domácí těstoviny.

Vše začalo tak, že babičce Nonně vytvořila její vnučka Chiara Nicolanti vlastní stránku na Airbnb Experiences. Zájem naučit se výrobu domácích těstovin pod vedením Nonny Neriny byl mezi italskými i zahraničními turisty tak obrovský, že v městečku, v němž Nonna žije, otevřeli dokonce kvůli skupinám „těstovinových“ turistů místní hrad, který byl roky uzavřen.

„Bylo to krásné období a pak přišlo něco nečekaného. Byl to koronavirus,“ popisuje Chiara Nicolanti. Kvůli COVIDu-19, který tvrdě zasáhl celou Itálii, a následujícím restriktivním opatřením musela Nonna Nerina zrušit všechny rezervace. Věděla ovšem, že má stále smysl být s lidmi ve spojení prostřednictvím jídla.

„Řekly jsme si, že když ostatní nemohou přijet k nám do Itálie, přijedeme my k nim,“ vysvětluje Chiara Nicolanti, která začala se svou babičkou točit pro všechny zájemce livestreamy. Lidé, kteří se zaregistrují do online třídy babičky Nonny, obdrží týden před lekcí nákupní seznam všech potřebných surovin. Domácí těstoviny však nejsou pouze o vejcích či mouce, ale také o poctivé ruční práci, kterou následně 84letá italská babička krok za krokem ukazuje.

Jak na poctivé domácí italské těstoviny vás zkrátka naučí pouze zkušená italská babička, kterou v její lásce k vaření nezastavil ani koronavirus. O Nonnině umu se můžete přesvědčit i na jejím YouTube kanále nebo Instagramu.

Autor:
Publikováno: 12. 5. 2020 14:13 Nahlásit obsah