Inspektoři varují před směsí oříšků ze známého supermarketu. Našli v ní zkažená jádra vlašských ořechů

Inspektoři varují před směsí oříšků ze známého supermarketu. Našli v ní zkažená jádra vlašských ořechů Zdroj: Shutterstock

Státní zemědělská a potravinářská inspekce zveřejnila varování před směsí oříšků Alesto Selection - Mixed Nuts z Lidlu. Jak inspektoři během kontroly prodejny supermarketu v Brně na Žebětínské ulici zjistili, jádra vlašských ořechů ve směsi byla žluklá, i když tato potravina ještě neměla prošlé datum trvanlivosti.

Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce upozornili na vadnou šarži mixu oříšků Alesto Selection - Mixed Nuts z Lidlu, na kterou narazili během kontroly prodejny v Brně na Žebětínské ulici. 

“Inspektoři SZPI na základě senzorického hodnocení zjistili žluknutí u jader vlašských ořechů. Jeví-li potravina známky kažení, nelze ji považovat za bezpečnou pro lidské zdraví,” informovala o závadné potravině Státní zemědělská a potravinářská inspekce na Facebooku.

Známku kažení u vlašský ořechů v mixu oříšků Alesto Selection - Mixed Nuts inspektoři konkrétně zaznamenali v šarži s označením L 2281 C2611, která má datum minimální trvanlivosti 04. 08. 2023.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce upozorňuje na to, že potravinu nelze považovat za bezpečnou, pokud jeví známky kažení. Vadný mix oříšků by tak mohl neblaze ovlivnit lidské zdraví. 

Zdroj: Potravinynapranyri.cz, Facebook.com/potravinynapranyri

Autor:
Publikováno: 14. 2. 2023 16:39 Nahlásit obsah